- 30 - Nieuw boek over de Historie van Niedorp. In oktober a.s. verschijnt het 2e deel over de historie van Niedorp. Het is, evenals het le deel, geschreven door Aat Wit. De titel van het boek luidt: "Niedorp in Historisch perspectief." Het zal 176 pagina's tekst bevatten met 220 foto's en afbeeldingen. In ongeveer 17 hoofdstukken worder onder meer de volgende historische onderwerpen beschreven: Het ontstaan van Westfrieslandde Niedorperkogge in 1840, besmettelijke ziekten, armenzorg in Nieuwe Niedorp en Winkel, autobusondernemingen in de gemeente, Oude Niedorp in het verleden, Koninklijk bezoek aan Nieuwe Niedorp en Winkel, Kolhorn -haar haven, bevolking en visserij-, de crisisjaren, de drinkwatervoorziening en oprichting van het departement tot Nut van het Algemeen in Nieuwe Niedorp en Winkel. De uitvoering van het boek sluit aan bij het in 1982 verschenen deel "Historie van de Niedorpen en Winkel". Het krijgt een harde kaft met een stofomslag in meerkleurendruk en een formaat van 21 x 30 cm. Bij voorintekening tot 1 augustus 1993, bedraagt de verkoopprijs van het boek ƒ39,90 per stuk exclusief eventuele verzendkosten. Binnen de gemeente Niedorp zal een folder met nadere informatie en intekeningsstrook bezorgd worden. Wie buiten de gemeente Niedorp woonachtig is en voor één of meer boeken in wil tekenen tegen de prijs van ƒ39,90, kan dit per briefkaart kenbaar maken aan: A. Wit, Dorpsstraat 205, 1733 AJ Nieuwe Niedorp Omstreeks oktober a.s. ontvangt U bericht waar het boek afgehaald kan worden of over de wijze van verzending en betaling. A Wit

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1993 | | pagina 31