AKTIVITEITEN VAN ONZE STICHTING. Na het verschijnen van ons infoblad in december 1992, is er weinig over nieuwe aktiviteiten van het bestuur te melden. Vorig jaar is het oude vervallen hek dat de afscheiding vormde tussen de ruinekerk en Dorspsstraat in Oude Niedorp, door de vrijwilligers Gert de Vries, Cees van Zoonen en Aat Wit verwijderd. Dit is gebeurd in overleg met de gemeente Niedorp. Een nieuw hek in de zelfde uitvoering als het oude ligt al geruime tijd gereed om geplaatst te worden. Dit werk zou door enkele vrijwilligers uit Oude Niedorp gedaan worden. Dit is er tot op heden nog niet van gekomen. Ondertussen gingen er stemmen op om geen hek meer te plaatsen en voor het gereed liggende nieuwe hek een andere lokatie te zoeken Gelukkig zijn er ook mensen die vinden dat er om diverse redenen een afscheidingshek tussen de Dorpsstraat en kerk met begraaf plaats behoort te staan. De verantwoordelijke wethouder was het uiteindelijk met laatst genoemde mening eens, met gevolg, dat eerder genoemde vrijwilligers er zorg voor zullen dragen, dat het nieuwe hek deze zomer bij de kerkruine in Oude Niedorp wordt geplaatst. Het is mogelijk opgevallen, dat het al enkele jaren in vervallen toestand verkerende ijzeren hekwerk dat staat voor het pand van P.J.Leguit, Dorpsstraat 231 in Nieuwe Niedorp, recentelijk is ver wijderd. Door bemiddeling van ons bestuur en met een toegezegde subsidie van de gemeente wordt er binnenkort een nieuw hek ge plaatst in gelijke uitvoering als het oude, compleet met toegangs poorten Om het kostenplaatje wat binnen de perken te houden verlenen en kele vrijwilligers namens onze stichting de nodige hulp bij ver wij- dering van het oude en plaatsing van het nieuwe hekwerk. Op deze wijze kan het dorpsaanzien weer verfraaid worden en komt een beeldbepalend pand weer tot zijn recht. Geen hulp en bemiddeling had vermoedelijk ingehouden, dat er een eenvoudiger afscheiding geplaatst zou worden. Aat Wit -voorzitter.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1993 | | pagina 2