- 12 - gelegen. Ontgrond tot één gulden en 5 stuivers de roede, 't Eerste spit 10 stuivers, 't tweede 7 en 't derde 5 stuivers de roede. De afgeroofde zooden aldaar, de roede voor 7 stuivers. 3: Vervolgens van Jan Jacobsz. woning af tot aan Jan Kramersbrug toe, ontgrond voor één gulden en 10 stuivers de roede. De "affgeroofde vlagtsooden" brachten 8 stuivers de roed op. 4: Van Jan Kramersbrug af tot aan de banne van Nieudorp toe, ont grond tot één gulden en 10 stuivers de roede. Het eerste, tweede en derde spit en de roofsooden in prijs als voren. 5: Verder de landen in de banne van Nieudorp tot aan de Langebrug toe, ontgrond voor één gulden en 10 stuivers de roede. 6: Van de Langebrug af tot aan Brassers woning toe, ontgrond voor één gulden en 15 stuivers de roede. 7De landen bezuiden Brassers woning tot in de hoek naast de Veenhuijser meelmolen, ontgrond voor één gulden en 5 stuivers de roede 8: Van de erven van hofsteden en boomgaarden leggende aan de dijk van de Wijsenthorn af tot aan de hoek naast de Veenhuijser meelmolen toe, is de zoodslag in 't generaal getaxeert, de roed tot twee gulden ontgrond zijnde. de afgeroofde zooden brach ten de hoge prijs op van 10 stuivers.) 9: De landen aan de dijk in de jurisdictie van Veenhuijsen van de meelmolen af, tot aan de Berkmeer toe, getaxeert de roede ontgrond tot één gulden en 8 stuivers. 10: De erven van de hofsteden en boomgaarden tussen Veenhuijsen en de Berkmeer werden getaxeert op één gulden en 15 stuivers. 11: Tenslotte de landen aan de Korte Langereijs gelegen, van de hoek naast de genoemde Veenhuijser meelmolen af tot aan Vogel sank en vervolgens in Vogelsank tot aan de dam bij de Kuijl toe, zowel binnen- als buitendijks, getaxeert de roe, ontgrond tot één gulden en 10 stuivers. Het eerste spit bracht 11, 't tweede spit 9 en 't derde spit 6 stuivers de roede. De afgeroofde sooden gaven per roe 8 stuivers

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1993 | | pagina 13