- 3 - Het bezwaar dat er iemand wordt vergeten is helaas niet uitgesloten. Derhalve verzoeken wij aan onze donateurs om aan één van de bestuursleden naam en adres door te geven van diegenen waarvan U vindt dat zij of hij bij bouw of verbouw, rekening heeft gehouden met het historisch verleden van een pand of object. Uitreiking van de oorkonde. Op 7 december 1991 deed een hevige brand de boerderij Dorpsstraat 39 te Oude Niedorp vrijwel geheel in de as leggen. Uitgesproken deze boerderij was, komend vanaf Terdiek direct vooraan in het dorp, zeer beeldbepalend voor de entree van Oude Niedorp. De verwachting was vrij algemeen dat er een gewone burgerwoning voor terug zou komen. En dan maar afwachten of die woning zou harmoniëren met de bestaande bebouwing van het dorp. We mogen daarom de door de brand gedupeerde bewoners dankbaar zijn dat werd gekozen voor de bouw van een nieuwe boerderij die uitstekend past in het dorps beeld van Oude Niedorp. In haar totaliteit is de nieuwbouw een alleszins aanvaardbare vervanging van de verbrande voorganger De voorgevel met de oorspronkelijke deur en zesruitsramen alsmede het met riet en pannen gedekte dak zijn een getrouwe copie van hoe het vroeger ooit, was. Op detail zijn enkele onderdelen gewijzigd, we denken hierbij ondermeer aan de openslaande deuren in de oostgevel. Onze mening is dat er ten aanzien van de leefbaarheid en de tegenwoordig geldende wooneisen, enkele niet te extreme concessies gedaan mogen worden. De indeling en uitvoering van de ramenpartij in zij- en voorgevel was kort voor 1985 overigens nog weinig origineel, later is dat redelijk historisch verantwoord aangepast Binnenshuis is de vroegere indeling ten dele aangehouden, aan de afwerking daarvan wordt nog gewerkt. Wij als bestuur van de stichting "Historisch Niedorp", vinden dat de herbouw van deze boerderij heb historisch beeld van Oude Niedorp ten goede komt. Wij vinden dat het toekennen van een oorkonde aan de eigenaar/bewoners C.Mazereeuw en E.Karssen, volledig op z'n plaats is. De boerderij Dorpsstraat 39 te Oude Niedorp, gefotografeerd in 1984.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 4