- 2 - Dit waren: "Stichting Welzijn Ouderen", voor de aanschaf van warmhoudkoffertjes ten behoeve van "Tafeltje dek je". De Stichting "Historisch Niedorp" voor het reviseren en plaatsen van een Bosman-weidemolentje aan de Trambaan. Dit voorjaar is ons een weidemolen aangeboden door een plaatsgenote die toen nog aan de Oosterweg te Nieuwe Niedorp woonde. M.Aalbregtse en ondergetekende hebben samen met loonbedrijf Blaauw uit Terdiek, de molen gedeeltelijk gedemonteerd en tijdelijk opgeslagen bij de boerderij van Kleinsma in Winkel. De bedoeling is dat deze molen bedrijfsklaar wordt gemaakt om vervolgens geplaatst te worden aan de Trambaan, schuin tegenover de bibliotheek en de rabobank. Als alles naar wens verloopt zal het molentje voor doorstroming zorgdragen van een waterloop bij de bibliotheek. Aangezien er vooraf nogal wat geregeld moet worden, kan de daadwerkelijke uitvoering van één en ander nog wel even duren. Het spreekt overigens van zelf dat wij de Rabobank dankbaar zijn voor dit geschenk Vertrek burgemeester Y.Dijkstra. Op vrijdag 27 november j.1. heeft burgemeester Dijkstra wegens benoeming in de gemeente Boarnsterhim in Friesland, afscheid genomen van de gemeenteraad, personeel en bevolking van Niedorp. Niet ingewijden zullen misschien kunnen denken, dat is dan prettig voor Dijkstra, maar daar heeft de historische vereniging geen uitstaan mee. In principe zou een dergelijke gedachtengang misschien juist zijn, ware het niet dat de scheidende burgemeester het historisch gebeuren hoog in het vaandel heeft staan. Wil men iets tot stand brengen op historisch gebied, dan kan in vele gevallen de gemeente moeilijk gepasseerd worden. Zij is verantwoordelijk voor de benodigde toestemmingen en vergunningen, het verkrijgen van subsidies of gebruik van gemeentelijke eigendommen. Een goede verstandhouding met het gemeentebestuur is dan ook zeer belangrijk, al geldt dit niet alleen voor een historische vereniging. Burgemeester Dijkstra droeg onze stichting een warm hart toe en was altijd genegen zich voor ons streven tot behoud van historische objecten in te zetten. Bij het naar voren brengen van de onder ons bestuur levende gedachten en plannen, vond ondergetekende bij hem begrip en medewerking. Hoewel ook een burgemeester voor het geven van toestemming tot het mogen uitvoeren van werkzaamheden aan een historisch object, meestal met anderen moet overleggen, is zijn voor of tegen een belangrijk onderdeel van de besluitvorming. Wij spreken de hoop uit dat de nieuw te benoemen burgemeester net als zijn of haar voorganger, het historisch verleden een warm hart toedraagt. Persoonlijk wens ik de heer Dijkstra met zijn familie heel goede en succesvolle jaren toe in de gemeente Boarnsterhim. Historisch verantwoorde renovatie en herbouw van panden Ruim twee jaar geleden hebben wij een drietal oorkonden uitgereikt aan hen die zich volgens ons, verdienstelijk hebben gemaakt om hun woning historisch verant woord te verbouwen of restaureren. In de afgelopen twee jaar hebben enkele Niedorpers zich wat dat betreft weer ingespannen om hun pand op verantwoorde wijze te renoveren of herbouwen. De keuze aan wie een oorkonde uitgereikt moet worden is niet eenvoudig. Gevoelsmatig zouden we meerdere onderscheidingen uit kunnen reiken. Wij zijn echter van mening dat het zo mogelijk bij één oorkonde moet blijven om dan de overigen die wij op de nominatie hadden staan, in ons infoblad te vermelden.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 3