- 12 - In de nacht van 14 op 15 oktober 1881 woedde in de kop van Noord-Holland een hevige storm. De boerderij van Cornelis Fijnheer aan de Wateringskant moest het daarbij ontgelden. Door de kracht van de wind stortte het dak van de boerderij in. Ging men van de Moerbeek naar Lutjewinkel dan gebeurde dat meestal lopend. De weg langs de Wateringskant was toen nog niet aangelegd, dus moest men via een landpad dat door de landerijen liep. Het pad ging langs de boerderijen van Jan Zeeman en Dirk Kant, later Pieter Winkel, richting Lutje winkel. Bij duisternis was zo'n pad niet geheel ongevaarlijk want vooral met klompen aan kon je gemakkelijk uitglijden. Een schoolkameraad van Simon Blom is op die wijze verongelukt. Op een donkere avond ging hij via het landpad vanaf 't Horntj aan het einde van de "Poepekaai", naar Barsingerhorn. Bij een wandeling langs dat pad moest er achter damhekken worden omgegaan en ook via een aantal "posten" over de sloten. Hij heeft toen kennelijk misgestapt en is jammerlijk ver dronken Op school werd het voor meester Sieswerda wat gemakkelijker door de komst van een onderwijzeres, juffrouw Eecen uit Oudkarspel Op donderdagmiddag was er geen school, dan kreeg de jeugd catechisatieles van dominee Calkoen. Daar werd met spanning naar uitgezien want dominee kon altijd heel boeiend vertellen. Hij werd door de Moerbeker boeren met paard en wagen opgehaald en weer thuis gebracht. Wie gedurende het gehele schooljaar minder dan twee keer zonder geldige reden verzuimd had de school te bezoeken,mocht aan het jaarlijkse schoolfeest deelnemen. Dat bestond meestal uit een tocht die ging via de Schagerwaard over Dirkshorn, Warmenhuizen naar de duinen van Schoorl en naar Bergen of EgmondDe tocht werd gemaakt met door de boeren gratis beschikbaar gestelde paarden en wagens. Om de kosten te bestrijden ging de afdeling Volksonderwijs met een inteken lijst rond. De leerlingen van de Openbare Lagere School aan de Moerbekerweg. In 1910 gefotografeerd op het weiland naast de school en onderwijzerswoning.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 13