Onze hoofdonderwijzer, meester Wilbrink, is maar kort op de nieuwe school in functie geweest. Door ziekte, gevolgd door zijn overlijden in '36 hebben de leerlingen van de nieuwe O.L.S. weinig profijt gehad van deze kundige en populaire hoofdonderwijzer, die ook in verschillende verenigingen resideerde. Als oud voetballer was hij o.m. de motor van onze voetbal vereniging N.V.V. Vaag meen ik mij te herinneren dat bij de promotie naar de 4e klas KNVB de toen nieuw geplaatste tribune naar hem is vernoemd. Of is hier de droom de drijf veer der gedachte? Na hem kwam door ODheffing van de school aan de Langereis het aldaar aanwezige schoolhoofd Verhoeven. Daar waarschijnlijk 's mans voornaam Bart was noemden we hem Bartje Kookliko. Een mooie tijd brak aan. We deden waar we zin in hadden en dat was meestal niet veel. Waarschijnlijk door het tijdelijk karakter van zijn functie woonde hij ook niet in de onderwijzerswoning naast de school maar in de woningbouw aan de Schulpweg. Meester Stennenberg zwaaide de scepter in de 4e en 5e klas, in het lokaal rechts van de ingang. Hij woonde in het witte huis over de sloot, iets voorbij het sluisje, waarin eerder een bank was gevestigd. Dat Nierup zijn tijd ver vooruit was moge blijken uit het feit dat voordat Stennenberg er zijn intrek nam, er in '32 al een bank-overval plaats vond. Bij juffr. Visser maakte ik voor het eerst kennis met het fenomeen "in de hoek staan". Ik vond het niet de beroerdste straf, je kon meeluisteren naar de soms stomme antwoorden en terechtwijzingen van klasgenoten en juf. Bij ernstiger delicten moest je op de gang staan. Dat hoefde dan wel niet met netjes de handen op de rug maar je stond als banneling in afzondering. Vaak tussen de "natte jassen-stank"en af en toe bespied door het glaswerk door des Vissers hoofd. Maar vooral had ik de pest in als ik moest "school-blijven" en stomme regels moest schrijven. Inplaats van lekker spelende moest ik dan alleen het hele eind naar Terdiek lopen. Soms moest je een heleboel regels schrijven met als tekst "ik moet mijn mond houden". Ik kan niet ontkennen dat dit in het latere leven zeer nuttig kan zijn, maar de tekst "ik mag niet naar Truus kijken" kwam mij later als zeer onmenselijk voor.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 8