- 6 - Mei '92 60 JAAR OPENBARE LAGERE SCHOOL Wie naar de O.L.-School in Nieuwe Niedorp kijkt zal het niet verbazen als ik schrijf daar een beetje trots op te zijn. Het is zestig jaar geleden dat dit nu nog prachtige school gebouw in gebruik werd genomen. In die tijd ging je op 1 mei naar school, of als je zo'n instituut al bezocht, al of niet naar een andere klas. Zestig jaar geleden had ik voor mij nu niet direct het onuitsprekelijk genoegen om voor het eerst naar school te mogen. Al was het dan een geheel nieuwe en nog maagdelijke school Nog nooit was er iemand voor straf in de hoek gezet, nog nooit was er daar een onvertogen woord ge-uit. Ja, misschien door een bouwvakker die op zijn duim had geslagen! De groene bank voor het le klas lokaal was nog onbekrast en de bloembakken naast de ingang voorzien van nog jonge planten en bloemen waarvan nog geen stengeltje gebroken was, gaven hoop op een voorspoedige groei Maar van mij hoefde het allemaal niet. Als zes-jarig jochie het vertrouwde Terdiek te verlaten en naar het verre "Nierup" te moeten trok mij helemaal niet. Niet zeuren zei mijn vader, je loopt maar met de joos van Aker mee en je doet maar wat de juffrouw zegt. Nou daar ga je dan met je goede, (en nog niet officieel be oordeelde) gedrag. Later was de officiële beoordeling vaak minder dan het predikaat "goed" Het mooie gebouw maakte op mij niet de minste indruk. Ik dacht dat iedere school er zo uit behoorde te zien. Wie wel indruk op mij maakte was onze juf van de le klas, juffrouw Bloemendaal Na enige weken van gewenning vond ik haar zo aardig dat het besluit bij mij rijpte om met haar te trouwen. Helaas voor het zo ver was verhuisde zij naar Zuid-Afrfka In de 2e en 3e klas heerste juffrouw Brouwer-Visser, kortweg juffrouw Visser. Ik had het met haar nogal eens aan de stok, en ze was me ook te groot om mee te trouwen had ik lang voor dien al uitgemaakt.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 7