- 29 - Haringhuizen teboekgesteld De kerk in 1729 A. de Haan Als iemand je zou vragen wat je de allerbelangrijkste kerk of kerk toren voor ons landschap vindt, is dat niet zo eenvoudig te beant woorden. Je moet er gewoon niet aan denken dat die markante hoge punten uit ons vlakke landje zouden verdwijnen nog afgezien van de beschadigde dorpsgezichten en het verlies aan identiteit voor de woonplaatsen zelf. Het kerkje van Haringhuizen speelt een duidelijke hoofdrol in een betrekkelijk uitgestrekt landschap. Bijvoorbeeld langs de Hoogebiere, ondanks wegverbreding en gerommel op de erven nog één van onze aantrekkelijkste wegen. Verder de Schagerwaard het mooie stuk tussen de Tin en Barsingerhorn. Met de fiets kun je er een behoorlijk stuk langs de Koningsweg het Hoogland in. Uiteraard verschillende weggetjes vlak bij Haringhuizen zoals de Lutjewallerwegmaar één van de meest gave uitzichten heb je, als het weer en de zonnestand een beetje meewerken vanaf de Leekerweg tussen Barsingerhorn en de Hoogsloot. Een oerhollands weidegebied met aan de horizon het silhouet van de Haringhuizer toren in het geboomte. Als de hoogspanningsmasten kunnen worden weggedacht lijkt het alsof hier al heel lang weinig veranderd is en dat het zo maar moet blijven Er is een bijzonder aardig boekje te koop over de geschiedenis van Haringhuizen en z'n Willebrorduskerk. Voor slechts een tientje waarvan het grootste deel ten goede komt aan restauratie van de ker k Als U zo'n interessant boekje (met heel veel fraaie illustraties) wilt aanschaffen kunt U het afhalen of bestellen bij A. Wit, Dorps straat 205 of J. Keuken, Zwagermanstr2 (02261 - 1213 of 1611). secr

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 30