Mededelingen van het bestuur. Contactmiddag van 11 april 1992. Voor de eerste keer in ons tienjarig bestaan is een dergelijke middag door het bestuur georganiseerd Terugkijkend mogen -we stellen dat er sprake was van een geslaagde bijeenkomst Ruim veertig donateurs varen naar de "Prins Maurits" gekomen om te kijken naar de dia's van tien jaar stichtings-aktiviteiten en van datgene vat ve als mooi of lelijk in de gemeente kunnen ervaren Met de daarbij gegeven toelichting van respectievelijk de voorzitter en de scretarisvormden deze tvee progamma-onderdelen de hoofdmoot van de middag. De gedachtenvisseling tussen het bestuur en de aanwezige donateurs over het reilen en zeilen van de stichting,leerde ons dat men over het algemeen te vreden was, Enkele naar voren gebrachte suggesties zullen ve nog nader bekijken Om een zo volledig mogelijke indruk te verkrijgen van de vensen die onder de donateurs op historisch gebied leven,zal het misschien zinvol zijn om binnen afzienbare tijd een schriftelijke enquête te houden. Werkgroepen. Tijdens de contactmiddag kvam de vens naar voren om de donateurs die zich voor een bepaald historisch-onderdeel interesseren met elkaar in contact te brengen. Zij zouden dan misschien verkgroepen kunnen vormen op ondermeer bouvkundehistorisch archiefonderzoek, genealogie of ander gebied. Mochten er onder u zijn die daar voor gevoelen, dan kunt u zich opgeven bij de secretariszvagermanstraat 2 te Nieuve Niedorp. Oude grafstenen. Zoals bekend mag worden verondersteld zijn na de bouv van de nieuve Nederlands Hervormde kerk te Nieuwe Niedorp in 1965,een aantal oude grafstenen bij de kerk en toren neergelegd. Deze historisch waardevolle en merendeels mooi bewerkte stenen zijn afkomstig uit de in 1875 afgebroken oude kruiskerk, In die kerk bedekten zij de grafruimtes van bekende en minder bekende Niedorpers. Nadien lagen zij in de grote kerk welke in 1964 is afgebroken De stenen zijn indertijd in overleg met de Rijksmonumentendienst neergelegd en als historisch waardevol object op de monumentenlijst geplaatst Helaas bleek naar verloop van tijd dat de vlakke ligging op de grond,vooral tijdens het winterseizoenvee 1 schade aan de stenen te weeg brengt. Water dat in de uitgewerkte letters en afbeeldingen staatbevriest tijdens een vorstperiode met gevolg dat de fijne details in de ver siering verloren gaan doordat deze stukvriezen. Dit euvel is in de monumentencommissie naar voren gebracht en besproken. Nog dit jaar zullen de grafstenen van plaats worden veranderd en tegen een aan te brengen schuin aflopende grondver- hoging worden gelegd. De gemeente Niedorp zal voor de aanvoer van de benodigde grond zorgdragen. De stichting Historisch Niedorp neemt het verwijderen en herplaatsen van de oude grafstenen op zich. Om dit te kunnen realiseren wordt er een beroep op enkele vrijwil ligers gedaan terwijl er tevens een kraan voor het zware werk nodig zal zijn. De ondervinding heeft ons geleerd dat dit niet het grootste pro bleem zal zijn.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 2