- 27 - De omnibusdienst en stalhouderij van W. Keetman vóór de brand waarbij de twee boerderijen op de foto verloren gingen. Post bestellen moest overal, ook bij de afgelegen woningen van Jaap van der Klooster en Gert Hollenberg midden in het Weerepolder- land aan de Kromme Gouw. 'Ik ben daar veel geweest, vanaf het eind van de Zoutkaag met de fiets over de possies -niet meer dan een plank met een leuninkie- naar de afgelegen boerderijtjes van Hollenberg en Van der Klooster. Als ik geluk had kon ik Jaap met z'n roeiboot opvangen in Lutje winkel bij Maartje Eriks aan de Molenkaai. Ja, de melk moest iedere dag naar de weg gevaren worden. Jaap nam dan de post mee, ook voor de buurtjes Hollenberg. Maar als ik zelf het land in moest dan ging ik na Van der Klooster en Hollenberg de Kromme Gouwkaai langs tot het sluisje en dan via het sluisbruggie naar de overkant van de Kromme Gouw. Zo kwam ik uit op de Westfriese- dijk 'genover' het polderhuis en dan bracht ik de post nog bij Arie Molenaar en Bruin Pluis ter -de twee bij elkaar staande boerderijen in de Braak. In de Weere kwam ik bij de boeren Heertje Over, Jaap Kuiper en niet te vergeten de Boekels die inde boerderij naast de tramhalte woonden. Stuy kwam na Van der Wal op de boerderij met de nog bestaan de ronde schoorsteen. Dan had je op de hoek het café van de gebroe ders Kooijman, later bewoond door de familie Smit. In de vooroorlogse jaren waren de Smitjes bekende veedrijvers.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 28