I - 21 - het kanaal gedempt. Dat leverde redelijk bruikbaar (laag) land op. In 1937, zo'n halve eeuw later, kreeg de Groetpolder zelf weer grote behoefte aan een afwateringskanaal op de zelfde plek! Er werd een watering van 14 meter breed gegraven naar het diesel gemaal. De vrijkomende grond ging over de lage landen. Door rietgroei wordt dit water langzamerhand steeds smaller, maar 12 meter is op een enkele plaats nog wel aanwezig. Aldus Bakker. Eigenlijk onttrok zich het gebeuren achterin de Groetpolder vol ledig aan de blikken van nieuwsgierige buitenstaanders. Het ingekorte afwateringskanaal van het Geestmerambacht. Als men niet al te hard over de nieuwe Provincialeweg rijdt ziet men vlak naast de Groetpolderdijk een wat warrig geheel aan water en rietland. Dit zijn 'putten' die men gegraven heeft om aan de nodige grond te komen voor dijkherstel. De grote storm van januari 1916 brak door de dijken bij Anna Paulowna waardoor daar de polders grotendeels onderliepen. Dat is wellicht juist de redding van de Groetpolder geweest omdat het oprukkende water ge deeltelijk weg kon stromen. De Groetpolderdijk was echter zwaar beschadigd. Zoals sinds eeuwen haalde men de grond ten naaste bij. Als men de situatie aan de oostkant van de Waardpolder wil bekijken is dat zeer goed mogelijk. Men rijdt vanaf Kolhorn door de Waard polder en neemt het eerste het beste weggetje naar rechts. Zowel de weg als het gemaal aan het eind dragen de naam P.v.d. Sterr, de eerste hoofdopzichter. Als men op deze eenzame plek eens goed rondkijkt zal men aan een zowel lage als brede strook grond kunnen vaststellen hoe ook hier een formidabel kanaal heeft gelegen. Juist het moerassige stuk naast het gemaal onderstreept de vroegere toestand. Dit kanaal was bedoeld als extra boezem voor zowel de Schager en

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 22