- 15 - 3. Om tot de groep toe te treden is nodig: a. het eens zijn over het beginsel en 't bezitten van voldoende geestverwantschap; b. geschiktheid om kameraadschappelijk samen te wer ken en in het groepsverband samen te leven; c. kennis en bekwaamheid om in een of meer onderdelen der groepswerkzaamheden produktieve arbeid te kun nen leveren 4. Alvorens tot vaste medewerkers der groep te kunnen toe treden dient vooraf te gaan een proeftijd van minstens zes maanden. Opname kan alleen geschieden met goedkeu ring van alle groepsleden. 5. Bij uittreding der groep, die o.a. plaats zal grijpen bij niet langer voldoen aan artikel drie, kan men geen geldelijke of andere rechten op de groep doen gelden. 6. Wijzigingen in deze bepalingen of het nemen van belang rijke besluiten kan alleen geschieden met goedvinden van alle groepsleden. Hooitijd bij de 'Kolonieboerderij' aan de toenmalige Velderweg. Op de achtergrond Nw. Niedorp. De foto is in 1925 gemaakt door Arpad Moldovan, in die jaren medekoloniebewoner en fotograaf. Die beginselen lijken veel op die, welke geschreven waren door Lodewijk van Mierop voor drukkerij "De Vrede". Het waarom wordt duidelijk als blijkt dat bij K.B. nr. 83 van april 1904 de statuten van het "Federatief fonds" zijn goedgekeurd. De vereniging was per 1 januari 1904 opge richt voor de tijd van 29 jaar en gevestigd te Amersfoort. Het doel van de vereniging was een band te vormen tussen personen en groepen, die het zedelijk beginsel van alge mene broederschap en het economisch beginsel van communis me huldigden. In het bestuur van de nieuwe vereniging zaten Maarten Koorn van de kolonie De Kampen" en Lodewijk van Mierop van drukkerij "De Vrede". Daarmee waren grond en gebouwen, waar op en waarin de diverse groepen werkten het eigendom ge worden van het"Federatieve Fonds". Iedere groep behield een eigen administratie en regelde zelf de groepsaangelegenheden

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 16