Sommige oudere en sterke knullen vonden het nodig tegen één of ander meisje te roepen; "we zullen jou eens pellen"! Het "pellen" bestond uit een lijfelijk onderzoek of er al "iets groeide" Het arme kind wist niet waar ze moest kruipen en verweerde zich dat de veren en vonken er af vlogen. Vaak met sukses als meester of juf het merkte, maar soms verliep het weliswaar vluchtig onderzoek naar genoegen van de overweldigers en was de rust snel weergekeerd. Ik heb het van andere scholen nooit gehoord en is het pellen bij mijn weten na de eerste paar jaar dat ik op school was, in ongenade geraakt. De meer sportieve bezigheden waren voetballen op het landje achter de schoolOok al door het opkomende schoolvoetbal De ander sportieve bezigheid waren soms de school-schaats- wedstrijden op de Rijd als het ijs sterk genoeg was. Meester Stennenberg zat dan gewapend met blocnote en pen op een stoel aan een tafeltje op het ijs. Graag zou ik voor u op willen schrijven welke kinderen nieuw in de eerste klas op de nieuwe school zijn begonnen, maar zittenblijvers van de oude school en later toegevoegden van de Langereisschool maken dit bijna ondoenlijk. Sommigen weet ik nog, zoals Marta Dekker, Greetje Goet, Clarie Coops, Truus Vrede, Janna Stammes, Anneke Wagenaar, Gerrie Wagemaker, Geo Wit en Stein Witsmeer. Van de jongens herinner ik me Jan Way uit de Moerbeek, IMico Laijen van het Paadje, zo ook Cor Bart en Jan Stammes. Later, inmiddels in de 2e of 3e klas kwamen hierbij Jaap Kuiper en Henk Aker van Terdiek. En ook Piet Wiggers Lambert de Jager, Gerrit Bakker en Kerst Boomsma van de Langereis. Gerrit sprak wat moeilijk, maar je hing aan zijn lippen door zijn altijd komische verhalen en Kerst was goed in opscheppen! Piet Wiggers was altijd de bescheidenheid zelf. Na het Verhoeven-tijdperk kregen we meester Wessels als hoofdonderwijzer. Voor ons een enorme verandering, er moest weer gewerkt worden! Wessels was een goede onderwijzer en had "de wind er goed onder". Het was een magere, niet onvriendelijke man en had een klein lief, en iets overdreven vriendelijk vrouwtje. Ze woonden in de onderwijzerswoning.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1992 | | pagina 11