In 1950 speelde "Animo" voor het eerst in competitie verband met "Cicero" en "Kunst na Arbeid". Het gelukte in de jaren erna om éénmaal als eerste te eindigen. In die tijd ging de Westfriese bond op in de grotere NATU, of Nederlandse Amateur Toneel Unie. Ook "Animo" sloot zich daar bij aan. Vele toneelstukken zijn voor het voetlicht gebracht met meer of minder sukses. Tot de suksesvolle stukken kunnen gerekend worden: "De Doofpot", "Zeemansvrouwen" en "Haar laatste wil", vaak onder regie van P.Grootes. Het laatst genoemde stuk werd vijf keer in de Moerbeek en omgeving opgevoerd. Had de vereniging eens wat minder sukses, dan werd er naar een andere regisseur omgezien, dat na enig zoeken wel gelukte. Meerdere malen werd in diverse plaatsen het suksesstuk "De baby van duizend weken" opgevoerd. Tijdens de jubileum uitvoering vanwege het 25-jarig bestaan in 1958, werd het stuk "Pygmalion" onder regie van de heer de Groot gespeeld. Ter gelegenheid van dit jubileum ontving de vereniging een medaille in brons van de NATU. In het begin van de zeventiger jaren nam de belangstelling voor de toneelvereniging af. Het ledental daalde en de bereidheid om snel de tekst van een stuk uit het hoofd te leren verminderde. Toen de repetitie-gelegenheid in 1968 verdween omdat het toneel in het café werd weggebroken, was "Animo" genoodzaakt met haar aktiviteiten te stoppen en werd opgeheven. Het kermiscomitéDit was aktief tijdens de kermissen in begin juli en begin oktober. Op de maandagavond van de kermis in juli speelde "Animo" als regel een blijspel. Op de najaars- of kattekermis was er ringsteken met paard en wagen. In later jaren werd het paard vervangen door een jeep. Er waren ook volksspelen, voor het prijzengeld werd met een lijst gelopen. Indien daar geld van over bleef kwam dat ten goede aan de prijzen voor het hardrijden op de schaats in de wintertijd. Een bloeiende vereniging was de bridgeclub met bijna uitsluitend leden uit de Moerbeek. Toen het café in 1973 afbrandde moest de club noodgedwongen worden opgeheven. Ook was er een biljartvereniging, deze heeft echter slechts korte tijd bestaan. Na de tweede wereldoorlog kende de Moerbeek gedurende meerdere jaren een reisvereniging die jaarlijks een uitgaansdag organi seerde met de bus van Slijkerman. Over belangstelling viel niet te klagen want op de dag van het uitje, was de bus tot de laatste plaats bezet. Een vast onderdeel van de reis was altijd het bezoek aan een speeltuin met tot slot een gezamen lijk diner. Bij voldoende belangstelling stond er ook een bezoek aan de Westfriese Flora in Bovenkarspel op het programma. Grote promotor van de reisvereniging was Cees Wey sr De Gymvereniging. Opgericht als gymvereniging voor huisvrouwen is dit nog steeds een aktieve en bloeiende groep. In eerste instantie werd er in het plaatselijke café geoefend, na de brand week men uit naar Haringhuizen

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1991 | | pagina 5