het toen zo suksesvolle Nw.Niedorp 1, toen hij van bakkersknecht bij bakker Wit, zich hier zelfstandig vestigde. Naast café houder-kruidenier kon hij nog een rij al of niet betaalde funkties opnoemen ten behoeve van de gemeenschap, zoals lantaarnopsteker van de gaslamp bij hem op de hoek tot voetbaltrainer. Dit ging ook op voor zijn zwager Cor Koorn, wonende in het eerste burgerhuis rechts vanaf de hoek, richting Oude Niedorp. Als landbouwer, samen met zijn vader Freek, vervulde Cor menige bestuursfunktie zowel elders als op het dorp in verenigingen als de Fanfare eri IJs en Volksvermaak. Cor Koorn mag zeker een uitzonderlijke figuur genoemd worden, ook op Terdiek organiseerde hij bijna alles wat er toen in zon buurtschap te organiseren was. Achteraf moet hij zich helemaal niet gelukkig gevoeld hebben tussen de kluiten en was één of andere secretarisfunktie meer in zijn lijn geweest. Net als Persijn, die zich ook meer musicus als boer voelde, maar daar vertelde ik U al eerder over. We gaan verder, langs de boerderij van Jaap Kuiper, genaamd "Overleg en Leg over", later bewoond door Arie Groot. Aan de andere kant is de laatste boerderij, die van Jan Lont, waarna we over het bruggetje, wat ook de gemeentegrens was, in het dorp Oude Niedorp komen. Langs de boerderij van Theo Borst, nu alleen nog een vervallen bedrijfsruimte, stonden links, ver van de weg en midden in het land. een paar huizen. Dat was het "Seike-land"te bereiken vanaf de weg over een meestal zeer "pruttig" landpad. Hier woonden de familie de Boer en Keesie Bakker met zijn vrouw. Aardige, hard werkende mensen, die het als de gewoonste zaak van de wereld zagen om in de prut-negorij die het "Seike-land heette, te wonen. Bakker werd ook wel "de burgemeester van het Seikeland" ge noemd. Al was dat wat spo'ttend bedoeld, er lag toch een zekere bewondering in deze betiteling. Was in het dorp al gas en water, het Seikeland ontbeerde dit comfort. Gingen ze uit, dan werd bij de harde weg pas de klompen uit- en de schoenen aangetrokken Vervolgens kwam je in de bebouwde kom ven het kleine, rustige maar nijvere dorp met zijn boerenbedrijven en talrijke

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1991 | | pagina 18