- 16 - een Warnaar. Zijn vrouw was stokdoof en werd dan ook "dove Dirkje" genoemd. Een gesprek met haar was zeer interesant. Ze bediende zich van een soort toeter of bazuin die ze in haar oor stak en waar je dan in moest schreeuwen. Zo luid, dat men het op de weg kon horen. Het begrip "rond bazuinen" was mij al vroeg duidelijk. Op keuveltjes-avond was het een moeilijk adres! We gaan nog even recht uit, langs "de Dorstige Landman" de Oude weg in. Voorbij smid en timmerman woonden daar Remmert de Wit met zijn vrouw Jansje, een schat van een vrouw. Daarnaast weer een Warnaar, dat was Koen, en aan het eind van de Oude weg aan de Langereis, woonde nog een Warnaar in het café "het Witte Paard". Een zeer rustig cafeetje, behalve met de kermis, dan speelden er zich de nodige taferelen af. Bier tappende in de hooiberg gaf Gert dit glas voor glas door aan het "buffet" Het kleine cafeetje stond dan blauw van de rook en er werd gebiljart om consumptie-kaartjes. Ondanks dat was er nog ruimte voor "het orkest" en de dansliefhebbers. De deur moest wel open voor de ventilatie maar werd bewaakt door de al om bekende in dit werk, Cor Wit. Bijgenaamd "Slappe Wit". Waar hij dat aan te danken had is me nog een raadsel, want zijn dagelijks werk was zware zakken met meel versjouwen bij malerij "de Toekomst" Terug naar Terdiek, we komen nog langs de enige twee huizen aan de oost-kant van de Oude weg. Vanaf de Langereis eerst Chris Berg, in het andere woonden Jan Leijen met zijn moeder. Jan werkte bij de gasfabriek en was ook een goede gymnast. Chris Berg hield er een paar koeien op na en dreef een melk handel. Vanaf Terdiek was hij de eerste die een aansluiting op het radio-net van Koops had, en hoorde ik daar voor het eerst van mijn leven Han Hollander een voetbalwedstrijd tegen België verslaan, die we even met 9-3 wonnen met mannen als Beb BakhuysVente en Kick Smit. Bij ";de Dorstige Landman" gaan we links-af naar Oude Niedorp, Als opvolger van v.Dam was Booij hier de kastelein-kruidenier en reed tevens losse vrachten met zijn T-Fordje. Later was het Jo de Weerd die het café annex kruidenierszaak over nam. Jo was een populaire voetballer geweestspelende in

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1991 | | pagina 17