100 JAAR MULO-ULO-MAVO-ONDERWIJS IN WINKEL Een historische gebeurtenis, waar ook het bestuur van onze stichting even bij stil wil staan; 100 jaar lang voortgezet onderwijs in Winkel. Zonder enig feestelijk vertoon ging het Mulo-onderwijs op 2 januari 1891 met slechts vier leerlingen van start. Vele malen was het knok ken om het voortbestaan van de school te kunnen verzekeren. Dankzij de inspanning en volharding van velen, bleef gedurende al die jaren de school voor Winkel en omgeving behouden. Zaterdag 25 mei 1991 werd dit heugelijke feit herdacht. Vanuit heel Nederland tot zelfs ver over de grens waren oudleerlingen naar de sporthal aan de Hartweg gekomen, zo'n 900 vrouwen en mannen in totaal. Oud en jong was vertegenwoordigd en één ding hadden zij allen gemeen, er werd druk gediskussieerd en oude herinneringen opgehaald, terwijl een ieder in een uitstekende stemmingwas.Vooral bij de ou deren werden soms na tientalle jaren oude vriendschapsbanden weer hersteld of verstevigd. Voor het officiële gedeelte kon de volle zaal slechts gedurende een paar minuten tot zwijgen worden gebracht. De toespraak van burgemeester Dijkstra, die was doorspekt met histo rische feiten uit het 100-jarig bestaan, werd al spoedig door de on derlinge gesprekken overstemd. Zo ook verging het Mavo-direkteur van Leeuwen en de voorzitter van de oudercommissie tijdens hun dankwoord aan de reunie-commissie voor het vele werk dat zij hebben verzet en de goede organisatie tijdens het samenzijn van zoveel mensen. Als schrijver van het boekje, dat een historisch overzicht geeft over 100 jaar voortgezet onderwijs in Winkel, mocht ondergetekende een drie tal uurtjes bij het feestelijk gebeuren aanwezig zijn. Het kan omschreven worden als een buitengewoon .goed geslaagde happe ning van blijde mensen, die door een aantal reünisten tot in de klei ne uurtjes van de zondagmorgen in de zaal van 't Centrum werd besloten. Namens het bestuur van de Stichting "Historisch Niedorp" proficiat met deze mijlpaal. Aat Wit 0.1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1991 | | pagina 12