- 29 - Het lag aan de westzijde van de weg getuige oude topo grafische kaarten. Het noordelijk deel van de Groet polderweg vertoont ook een dergelijk patroon. Er liep een geul vanaf het Kol- horner Diep tot tenminste Clara's Hoeve, de verbouwde meekrapstoofDe weg is er aan de oostkant naast gelegd. Restant van een zwin bij Clara's Hoeve Volgens het genoemde kaartje van Bremer waterde de Niedorper Kogge met haar strijkmolens via de inmiddels volledig verdwenen Boerensluis af op dit zwin. Dat is merkwaardig, omdat daar niets van terug te vinden is in het uitgebreide archief van de Waard - en Groetpolder. Integendeel; volgens de 'voorwaarden tot bedijking aug. 1843) art. 4' zou er wel gebruik gemaakt worden van een bestaande afwateringsgeul, te voorzien van kaden enz,, maar dat resulteerde in het Boerensluiskanaal langs de Westf riesedijkuitmondend in het Kolhorner Diep bij café 'De Roode Leeuw' Een geul langs de dijk was kennel ij k één van de twee belangrijke afwateringen van het Groetkweldergebied Groet komt van groed(e) dat weer verwant is aan greid (bekend van de Greidhoek in Friesland). Greid is grasland en groed betreft in het algemeen groen buitendijks land dat ook wel gors genoemd wordt. Begraasbare stukken die bij vloed niet onder liepen vond je hier m.i. nauwelijks. Vlak langs de Westf riesedijk waren hier en daar wat stroken met als uitschieters Mijnsheerenbuitenland in de hoek bij de Langereis en de z.g. Tjarde in de hoek bij Kolhorn. Er werden soms evenwijdige afwateringsslootjes in gegraven. Men noemde ze dan Wadweeren. Zie voor betekenis Weeren infoblad 13, blz. 21-24.) Jan Keuken

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 30