AKTIVITEITEN VAN HET BESTUUR De "Dikke Paal" In ons infoblad van juni 1990 dank zij de medewerking van tweetal foto's beschikken met Paal". heeft u kunnen lezen dat wij één onzer donateurs over een een afbeelding van de "Dikke Deze paal stond zoals bekend, op de Westfriesedijk bij de splitsing met de Oude Provincialeweg en de Langereis. Dit was de grenspaal die aangaf waar de onderhouds-verplich tingen met betrekking tot de westfriese-zeedijk lagen. Op de paal stonden de wapens van Drechterland en de Vier Noorderkoggen afgebeeld. Dit waren de waterschappen waarbij al van oudsher de dijk onder Winkel in onderhoud was. Enkele maanden geleden heeft de heer Ton Raven uit Winkel te kennen gegeven het maken van de paal met inbegrip van de uit te snijden wapens, op zich te willen nemen. Dat wij daar zeer ingenomen mee zijn spreekt voor zichzelf. Raven liet het niet alleen bij woorden maar is zeer voortva rend aan het werk gegaan. Hij heeft een geschikte paal weten te bekomen en deze keurig vierkant gemaakt en glad geschaafd. Wat ons een karwei van enkele maanden geleek, namelijk het uitsnijden van de twee wapens, wist Raven binnen enkele weken te klaren. De werkelijk sprekend gelijkende replica van de "Dikke Paal" wacht nu nog op het schilderwerk, wat Raven eveneens op zich wil nemen. Er is overleg geweest met de dijkbeheerder het Hoogheemraad schap, die behoudens enkele nog te regelen formaliteiten al haar instemming heeft betuigd met het plaatsen van de paal. Het laat zich aanzien dat dit in het vroege voorjaar van 1991 kan gebeuren. Torentje op het dorpshuis. Enkele jaren geleden heben we de mogelijkheden onderzocht om te kunnen komen tot het herplaatsen van het torentje met uurwerk op het voormalige gemeentehuis. Dit voor Nieuwe Niedorp beeldbepalende torentje heeft vooral op iets oudere plaatsgenoten, een onuitwisbare indruk gemaakt. Bijna honderd jaar heeft het op het voormalige gemeentehuis gestaan tot het bij de brand in september 1973 verloren ging. Bij de herbouw van het gemeentehuis tot dorpshuis is het torentje om financiële redenen niet herplaatst. Ons plan voor herplaatsing is toen voor onbepaalde tijd opge schort omdat de begroting voor het torentje met uurwerk onge veer f 44.000,bedroeg. Dat was voor ons geen haalbare zaak. Tijdens de druk bezochte mozaïekdagen in september jongstleden werden we er weer aan herinnerd door het werkstuk van dahlia's in de tuin van onze secretaris op de hoek Dorpsstraat-Zwager manstraat.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 2