I - 15 - Schermerhorn immers was er in geslaagd een vuur in hen te laten ontbranden, dat nadien niet meer zou doven. Sterker nog, dat aan jongere generaties werd overgedragen. Lange tijd kwamen uit Nieuwe Niedorp en omgeving tal van jongens, die weigerden de wapenrok te dragen. En er is nog altijd een afdeling Niedorp van de drankbestrij- dingsbeweging DE PERIODE NIEUWE NIEDORP De dorps straat met het gemeen tehuis en de oude Prins Maurits Links het sluisje In"januari van het jaar 1894 kwam het kiescollege van de Nederlands Hervormde gemeente te Nieuwe Niedorp bijeen om zich te beraden over de benoeming van een nieuwe predikant. Hoewel het financieel aantrekkelijk leek een proponent te beroepen gaf men op aandringen van de heer B.Sieswerda de voorkeur aan een gevestigde predikant, daar van: een reeds gevestigde predikant geacht mag worden een man te zijn van meerdere levenservaring en dus een diepere levensernst" Na een asrste afwijzing had de voorzitter van het college de vrijheid genomen prof. van Manen te verzoeken hem een aantal jonge predikanten te noemen, die de moderne richting waren toegedaan. De heren besloten daarop een tiental predikanten te gaan beluisteren, onder welke niet de naam Schermerhorn werd ge noemd. In een volgende bijeenkomst werd direkt een twee tal predikanten uitgesloten, omdat men vermoedde dat het hier zou gaan om kamergeleerden en men wilde een predikant, die: "Met de gemeente meeleefde en de gemeenteleden in hunne wo ningen bezocht" Intussen ging het beroepingswerk door, maar hoopvolwas dit alles niet. Stad en land werd afgereisd, zonder enig posi tief resultaat en het jaar was bijna halverwege. Dan noem de de heer G. Halff de naam van ds. Schermerhorn, waarover een hoor-commissie korte tijd later gunstig adviseerde.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 16