Indien het gemeentebestuur daar mee instemt is dit mogelijk. In overleg met de heer Kip van Gemeentewerken zal dit nader worden uitgewerkt. Woningbouw-complex Nieuwe Niedorp-Oost. Zeer binnenkort zal door de Woningbouwvereniging dit door haar in 1919 gebouwde complex van acht woningen worden afgebroken. Wij hebben al in een vroeg stadium tegen dit voornemen protest aangetekend. Wij zijn namelijk van mening dat deze woningen een dusdanig architectonisch waardevol onderdeel van de oudere bebouwing aan de Dorpsstraat uitmaken, dat zij node gemist kunnen worden. Ook het feit dat dit de eerstgebouwde woningen betreft van de woningbouwvereniging "Algemeen Belang" zou, zo dachten wij; historisch gezien kunnen pleiten voor behoud van het complex. Dat de woningen aan een grondige renovatie toe waren was ook ons wel duidelijk. Uit de gehouden besprekingen bleek dat het bestuur van de woningbouwvere niging eveneens prijs stelde op behoud van deze woningen. Het kostenplaatje van renoveren viel echter zodanig hoog uit, dat nieuwbouw aanzienlijk voordeliger zou zijn. Ons bestuur heeft met behulp van een tweetal architecten een aantal vraagtekens gezet bij de opgezette renovatie-begroting alsmede bij het afdoende benutten van aanwezige subsidie-mogelijkheden. Helaas kon men zich niet in de door ons gegeven suggesties vinden en bleef van mening dat afbraak de enige juiste mogelijkheid was. Wel hebben wij de toezegging gekregen dat het geen nieuwbouw van de gebruikelijke uniforme woningwetwoningen zal worden maar dat er zal worden gebouwd in de trant van de oude woningen. Hoewel men ons de noodzaak van het grote verschil in prijs tussen renovatie en nieuwbouw (nog) niet afdoende heeft weten aan te tonen, hebben wij na afweging van het mogelijk te verwachten resultaat, er van afgezien een officieel bezwaarschrift in te dienen. Nieuw bestuurslid. In verband met het in 1989 bedanken van H. Fijnheer als bestuurslid, hebben wij W. Klare uit Lutjewinkel bereid gevonden in het bestuur zitting te nemen Het bestuur van de Stichting "Historisch Niedorp" bestaat thans uit: Voorzitter Aat Wit, Dorpsstraat 205 te Nieuwe Niedorp; Secretaris Jan Keuken, Zwagermanstraat 2 te Nieuwe Niedorp; Penningmeester Cor Wiedijk, Dorpsstraat 60 te Nieuwe Niedorp; Leden: Maarten Aalbregtse, Westerweg 14 te Nieuwe Niedorp; Jannie Kuiper-Wetsteen, Terdiekerweg 1 te Nieuwe Niedorp; Jan Smit, Burgemeester Kosterstraat 16 te Winkel; Wim Klare, Weereweg 15 te Lutjewinkel. Aantal donateurs (contribuanten) Het doet ons genoegen u te kunnen meedelen dat het aantal donateurs van onze stichting nog steeds behoorlijk toeneemt. Blijkbaar heeft men waardering voor onze doelstellingen maar ook ons informatieblad word naar wij dikwijls vernemen op prijs gesteld. Het adressenbestand van de Stichting "Historisch Niedorp" bedraagt thans 325 donateurs. De voorzitter, Aat Wit.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 4