- 23 - Het zat de familie kennelijk zeer hoog dat Arien op deze wijze was begraven en waar schijnlijk terecht, er kon moeilijk bewezen worden dat hij in het water gesprongen was. Reeds op 5-12-1803 reageert Westing alweer en schrijft dat hij zijn verzoek toch legaal heeft gedaan, hij was namelijk op 17 November in persoon bij de Bailluw en met de weduwe van Arien Wit bij de Schout en President Schepen geweest. En weer verzoekt hij, uit naam van de weduwe Wit en de familie dat Gijlieden het do de lichaam van Arien Wit weder doet opgraven en met de kist daar hij thans in leijd, in een grotere kist van ordentelijk hout, zwart geverft, insluit en dezelve onder het luiden der klokken naar gewoonte als een eerlijk man in zijn familiegraf te be graven Het Comitte antwoordt op 5-12-1803 dat de vergadering de zaak als afgedaan beschouwt. Op de vergadering van 27-2-1804 zijn aanwezig de schepenen S.Wit, J.Kant, P.Bakker en G.Hoedjes. Absent A.Wolff, H.Over, C.Gorter en de Schout. Weer richt P.Westing Sr. uit Schagen een verzoek aan het bestuur. Maar nu met een nuance verschil, wat vermoedelijk de toestemming wel heeft verkregen. Burgers Verzoeke, mede uit naam van de Weduwe Arien Wit en familie dat wij de vrijheid mo gen hebben om het lijk van Arien Wit, met de kist waarin het thans ligt, in een gro tere kist te mogen zetten en alzo, ter vermijding van onaangename reuk, naar zijn woning te brengen en direct, op de gewone wijze, in de kerk in zijn familiegraf te begraven. Geen kosten dus voor het gemeentebestuur en dat zal wel de doorslag hebben gegeven, ik heb tenminste geen afwijzing meer kunnen vinden. Waarom de weduwe Aafje Zwaan zo twijfelachtig deed is misschien wel verklaarbaar. Zij was nog maar kort met Arien gehuwd, zijn eerste vrouw was overleden. Aafje verzorgde Ariens zoon Pieter zeer goed, hij werd onderwijzer der jeugd en is een groot aantal jaren o.m. wethouder van Landsmeer geweest. Zie voor zijn bijzonder heden J.Baken, De Historie der Gemeente Nieuwe Niedorp," pag. 69 en 70. Haarlem 12.2.'90 A.J. (Bert) Wit Un brief uit Noorskerwou: Er van uitgaande dat de Nierepers en mense uit de omstreke Westfries leze kenne, wul ik graag efkes wat in jullie blad skroive in onze oigen mooie taaltje. Lesten vroeg er ientje an me weerom ik lid worren was van "Historisch Niedorp". Nou, toen hew ik teugen 'm zoid dat ik Nierep, Winkel, Lutjewinkel enzo, van die mooie dorpe vind. D'r stane van die mooie gerestaureerde huize. En as ik den vroeger op Zundagmiddag as 't mooi weer was met m'n vader mee mocht op de fiets, voor op de stang, op 'n kussentje met 'n touwtje d'r omheen, achterop m'n grotere broertje, den ginge we steevast door Nierep, Winkel en Lutjewinkel. Dat was puur zo'n rit, maar woi keke den onze oge uit naar die mooie skool, dat water en die prachtige bome allegaar en deêr was toen al 'n speultuin. Ok toen was Nierep al mooi en wat gelukkig dat de skool behouwen bloift as ik dat goed lezen heb. Moin geboortedurp Zoidewind, hoort nou vezellef ök onder de gemeente Nierep, dat was vroeger Ouwe Nierep, dat hoef ik jullie niet te vertellen. M'n vader was timmerman, we weunde genevenover 't kerkie, dat is weg, 't heb ök nag dienst dein as skoöl. As ik nag welders deur Haringhuizen roi, den koik ik met 'n jaloerse blik naar dat kerkie, dat staat er toch nag maar en dat mooie kostershuisie d'r achter. Skilderachtig mooi vind ik dat. Maar wat gaan ze doen met moin geboortehuis, zowat 't mooiste ouwe huis deêr? 't Moet sloopt worre, 't huis moet plaas make voor 'n fietspad. Ik zal d'r wel te onnozel weze maar dut begroip ik niet. As ze asen beginne te slopen den gaan ik koike en ik zal 't met lede oge anzien. As ik er an denk, den kroig ik al 'n droi in m'n loif. Hier kenne juliie vezellef ök niks an doen, deêr niet van, maar denk er om dat ze niet an die mooie ouwe herberg komme met de peêrdestal d'r nag anvast, want den is zowat niks meer over in 't Zoidewind. Al hew ik er maar tot m'n elfde jaar weunt, m'n ouwe huis met z'n werkplaas en de grote zolder met z'n gehoimzinnige hoekies en gaatjes is m'n altoid boi bleven. Foin dat ik 't efkes op deuze manier kwoit ken en veul succes met jullie mooie werk) met vriendelijke groeten, G. Sneekes - v. Leeuwen

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 24