- 19 - Als hij een verslag moest maken voor een gym-uitvoering of een avond van 't Nut met bal na, raakte hij soms heel laat naar bed en had hij z'n verslag voor de Courant nog niet af vóór de tram naar Schagen ging. Hij reed dan al schrijvende mee en als 't verslag af was, dan zorgde ds conducteur er voor dat 7t bij de Schager Cou rant kwam en Frits kwam over de bielzen gelopen weer naar huis. Januari 1990, JJArts Hzn Korte verhaaltjes ingestuurd door Cor Lodder Wij hadden twee bakkers in Nieuwe Niedorp, die allebei C.Wit heetten. Een ervan ging over naar de gasfabriek en kreeg de naam "Gas-Wit" en de ander was van bakkerij de "Ster"; bij de klanten vroeg die "moet je nog wat hew" Mevr Pluister - de burgemeestersvrouw - twee kadetjes bakker. Dit was hem veel te weinig; vandaar het commentaar: krijg je soms gasten" Vroeger kochten de mensen van iemand om hem te steunen, "omdat hij het nodig had".Zo kwam ik eens bij een van mijn vaste klanten te venten. Maar die zei tegen mij:" ik koop niet meer van je - want jij hebt het niet nodig." Waarop ik antwoordde" ik dacht altijd dat U van me kocht omdat U het nodig had" Ze lachte wat en zei: je hebt gelijk". Het is altijd een goede klant gebleven. TWEE VERHALEN VAN Bert Wit uit Haarlem (zie volgende bladzijden') Bert Wit kwam vroeger regelmatig in Nieuwe Niedorp, op familiebezoek Bert is een enthousiaste amateurgenealoog en is als zo danig voorzitter van de Stichting "Westfriese Families" een van de commissies van het Hist.gen. "Oud West-Friesland"

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 20