- 18 - Er gingen altijd heel wat jongens en meisjes mee naar de H.B.S. of de AmbachtschoolDat waren altijd vaste klanten en conducteur van Dok kende ze dan ook allen van naam. Op een keer kwam hij midden op de weg staan en zei in zichzelf: "kom Loddertje"! Gelukkig kwam Cor Lodder net 't huis uit hollen. Hij woonde 400 m. van de tram, maar van Dok wachtte met fluiten tot Cor binnen was en toen kon Prins, de machi nist, naar Hoorn opstomen, met de loc de Arend". Ten Westen van ons huis woonde de oude bakker Wit en daarnaast was de bakkerij De Ster". Daar woonde Cor, z'n zoon.Hij stookte deoven nog met takkebossen en er kwam af en toe een heel schip met takkebossen voor de wal. Je kon toen nog door heel Nierup varen, door de sluis en zo door de Veert naar Winkel. Ik heb menig keer de schipper geholpen met de brug gen open- en dicht doen: bijde Sliksteeg (thans Westerweg) en bij Jan Mijts tegenover de Roode Eenhoorn moest je aan een ketting hangen om ze open te doen. Soms kreeg je dan een paar centen van zo'n schipper. Cor Wit en z'n broer Mei ventten de hele omtrek van Nierup af met een bakwagentjemet een dissel om te sturen en een ket ervoor. De wagen was blauw geschilderd en je kon 'm al van veraf zien, want er was toen nog heel weinig verkeer. Naast de "Ster" was de drogist Kruiff (thans van Hilst). Hij stond heel veel buiten een pijp te roken, hoewel dat hem door de dokter verboden was. Hij ging dan maar liever een paar jaar eerder dood Hij was bij de dood ook nogal betrokken, want hij was voorloper van de begrafenis-vereniging. Hij was daar geknipt voor, want 't was een statig gezicht als hij zo voor de lijkkoets liep, met hoge zijden hoed op en zwart pak aan. De koets was dan bespannen met twee zwarte paarden en Willem Keetman zat op de bok. Naast Kruiff woonde dan nog Frits Koelemey. Die was van be roep schilder maar was ook bal-muzikant en verslaggever van de Schager Courant.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 19