- 17 - INGEZQNDEN_VERHALEN=VAN=DONATEURS Kent U een aardig verhaal over hoe 't vroeger in de gemeente Niedorp toeging", of over haar inwoners, schrijf het ons. Adres: C.Wiedijk, Dorpsstraat 60, 1733 AN N.Niedorp. Opnieuw ontvingen wij verhalen van donateurs. Het eerste verhaal, dat wij plaatsen,is van Jb. Arts. Jb.Arts is in Nieuwe Niedorp geboren en heeft er altijd ge woond, Vele jaren heeft hij in Nieuwe Niedorp gewerkt als zelfstandig huisschilder. Herinneringen over Nieuwe Niedorp in de jaren 1917-1919. Mij werd gevraagd een stukje te schrijven over Nieuwe Niedorp in het verleden. Als geboren Niedorper wil ik daar graag aan voldoen. Het gaat dan over het Oosteinde, waar ik met m'n moeder en broer van 1917 tot 1919 tegenover de Veert woonde, in een oud boerenhuis. Dat werd toen verkocht aan Siementje Pluister en werd gesloopt. Zij liet er een huis met manufacturen-winkel zetten; daar woont nu Herman Bootsma, v/h chauffeur bij Garage Peereboom. Ten Oosten van ons was 't "Café Tramzicht", bewoond door Jan Berkhout. Hij was kastelein en ook rietdekker van z'n vak en had de naam dat hij fantastische verhalen kon vertellen. Een stukje verder was het station. Het was geheel van hout en had een wachtkamer, een kantoortje en een bergruimte. AbStam was de stationschef; een in mijn ogen al een be jaarde vrijgezel, die dagelijks van z'n huis af vele keren heen en weer liep naar het station; hij was nog bij z'n ouders thuis. Die woonden aan de Laagzijde, vlakbij de sluis. Ik denk dat hij niet kon fietsen, want dat heb ik nooit van hem gezien. Mijn broer en ik waren veel bij de tram. Als we 'm hoorden bellen bij de Winkelerweg of bij 't Paadje (hij belde bij elke overweg), dan holden we er heen.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 18