- 14 - Op hetzelfde stuk land werd door de jonge K. Westra Sjznog een put gevonden waaruit een mooie gave engmondige zwart geblaker de kookpot van 23 cm hoog te voorschijn kwam. Ongeveer 150 meter westelijk van deze vindplaats wist dezelfde Westra uit een voorraadkuil nog zeven vrij gave potten te bergen. Ook meer naar het oosten lag het schervenmateriaal voor het oprapen. Jaap Westra en ik konden uit het schervenmateriaal nog een com plete kartelrandige voorraadpot van 44 cm hoogte samenstellen en in elkaar lijmen. Deze pot is in het Westfries museum nog steeds te bezichtigen. Door K. Westra Sjz. werd aan de kanaal- weg een scherven- veld gevonden, waarin ook een terra sigillata- scherf 5,0 - 12,3 cm) en door het R.O.B. gedetermineerd als vorm Dragendorf 37, waarschijnlijk gemaakt in Trier, 2e helft 2e eeuw of le helft 3e eeuw. Er zat ook een spinklosje van been tussen, gemaakt uit een kogelgewricht. In een uitgegraven cunet van de kanaal- weg op de driesprong met de Oudevaart tekenden zich delen van een vloer af van roodgebakken steen. De betekenis hiervan ontging mij. Toch vind ik het de moeite waard om te vermelden. De grootste pot is in de archeologische collectie v/h Westfries Museum te bezich tigen. Zelf vond Wagenaar tussen de tegenwoordige Kerkweg en het Grootven vele scherven waaronder dit fragment terra sigillata afkomstig uit Zuid Gallie Ook Westra deed hier nog vondsten, o.a. Romeinse terra nigra scherven.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1990 | | pagina 15