- 8 - en grijze dubbelgebakken tegels. De wanden bekleed met zachtgele vuurkleitegelszwarte plinttegels en oranje strip". Ten zuiden van de gang bevinden zich drie lokalen. "De muren tussen tusschen leslokalen en gangen zijn dubbel met een spouw van ongeveer 50 c.M. Hierin zijn weggewerkt de kasten der lokalen, de nissen der radiatoren, de nissen voor de handwaschbakken in de lokalen, en de lokaaldeuren. In de gangen dus niets, dat het verkeer kan belemmeren. Boven de lage kasten in de lokalen bevinden zich glas-in- loodramen, waardoor de onderwijzer gelegenheid heeft te controleeren wat in de gangen voorvalt. De vensterbanken zijn met vensterbanktegels bezet, in het eene lokaal blauw, in het andere geel." In de lokalen is tevens op deurhoogte een rood geverfde omlopende houten lijst aangebracht. REDENGEVENDE OMSCHRIJVING VAN HET MONUMENT De school is van architectuurhistorische waarde: a. als representatief voorbeeld van school-architectuur uit het begin van de jaren dertig van de twintigste eeuw in traditionalistische stijl; b. vanwege de gaafheid van de hoofdvorm en de grotendeels gave gevelindeling en detaillering van het exterieur; c. vanwege de gave indeling en detaillering van het interieur; d. omwille van het materiaal gebruik; e. vanwege de beeldbepalende situering aan een plein in de lintbebouwing De school is van sociaal- en cultuurhistorische betekenis als element uit de geschiedenis van het Lager Onderwijs in Noord- Holland. Tot het hierboven genoemde monument behoort al hetgeen door bestemming of anderszins rechtens onroerend is.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1989 | | pagina 9