- 13 - WINKEL IN 1750 (vervolg) Er vaart iemand met een ligterschuijt en een met kofschip op Groningen. Dan zijn er nog verschillende vissers, watermole naars en een snipman. En verder heb ik U er al verschillende in ons gesprek en op de wandeling genoemd, die een ambtelijke functie hebben, Er is ook nog iemand die 't Verlaat in de Crommegouw pacht en daardoor gedeeltelijk in zijn bestaan voorziet Zo zijn we ongemerkt weer bij het Raadhuis gekomen. Ik neem nu afscheid van Slooff, laat hem weer verdwijnen in de te kleine kluis van het gemeentehuis en het bonzend geluid van de die htflap pende stalen deur brengt mij weer in 1950 terug. Oud-burgemeester Baken. INGEZONDEN BRIEVEN VAN DONATEURS Kent U een aardig verhaal over 11 hoe 11 vroeger in de gemeente Niedorp toeging", of over haar inwoners, schrijf het ons. Adres: C.Wiedijk, Dorpsstraat 60, 1733 AN Nieuwe Niedorp Op de volgende vier bladzijden treft U een bijdrage aan van Jb.Blokker uit Bergen, getiteld Terdiek in de jaren derLig". Jb.Blokker heeft zijn jeugd doorgebracht in Terdiek hij heeft gewoond in de boerderij, waarachter nu de vouwwandenfabriek"Eneskais gevestigd) en heeft in Nieuwe Niedorp school gelopen. Op latere leeftijd had hij samen met Aris Wagenaar een motorzaak in het garage-pand naast "de chinees". Na verkoop van deze zaak vestigde hij zich in Den Helder als rijwielhandelaar, tot hij ook deze zaak een paar jaar terug verkocht en daarna in Bergen ging wonen.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1989 | | pagina 14