Mede omdat hij de portefeuilles openbare werken en financiën beheert en veelal openstaat voor onze suggesties, mocht wethouder J. Mastemaker de voor het gemeente bestuur bestemde oorkonde in ontvangst nemen. Afbraak rusthuis. In verband met een te zijner tijd mogelijke afbraak van het rusthuis "De Vijverhof hebben wij de verantwoordelijke instanties onze inzichten dienaangaande kenbaar gemaakt. Dit houdt in, dat wij het ten zeerste zullen betreuren als het voor aanzicht van het oorspronkelijk m 1911 gebouwde rusthuis verloren zou gaan. Indien we het dorpsbeeld van Nieuwe Niedorp met bebouwing, klinkerstraat en Voorstoot zoveel mogelijk in takt willen houden, kan het aan de straatzijde gelegen gedeelte van het rusthuis als beeldbepalend object niet gemist worden. Wij hopen en vertrouwen er op, dat dit gedeelte in zijn huidige vorm behouden zal blijven. Het rusthuis omstreeks 1920. Gelijktijdig met de bouw in 1911 is de zogenaamde "gemeente boerderij" gebouwd.Deze was aanvankelijk bestemd als werk- gelegenheidsobject voor de verpleegden in het "armenhuis". Later werd de boerderij verpacht. In 1966 is de boerderij met een gedeelte van het tehuis afgebroken en vervangen door nieuwbouw. Kappen van bomen en vliegeniersgraf. Betreffende het al dan niet kappen van een aantal beeldbepalende populieren bomen is nog overleg gaande met het gemeentebestuur. Dit kan eveneens gezegd worden over het behoud, bereikbaarheid en onderhoud van het vliegeniersgraf op de algemene begraafplaats te Winkel en het vliegeniersgraf (veldgraf) aan de kanaalweg te Nieuwe Niedorp.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1989 | | pagina 3