- 29 - erosiegeul om het zijriviertje zijn achtergebleven. De belang rijks te toevoerende beken kunnen gedacht worden als voorlopers van de westelijke Hoogsloot, de Ooster )moerbeek en de westelijke Mientsloot. De verbinding tussen de Kromme Gouw en een natuurlijk water bij de Wateringskant is m.i. een volledig gegraven wetering, één van de achterweteringen van de Winkeler ontginning tussen de grenssloten. Als we de Westerzwet vanaf het Marktgebouw in Winkel volgen, trekken we een vrijwel rechte lijn tot aan de Hoogsloot toe. Het valt op, dat zowel bij Lutjewinkel als De Weere de bebouwing met boerderijen v oor name lijk in het westelijk ontginningsdeel plaats vond -links van de lijn Bosstraat - Weereweg- alsof hier de hoofdaccenten zijn gelegd bij het ongetwijfeld moeizaam in cultuur brengen van dit gebied. Over het oostelijk deel van de Weere pol der zijn nog heel wat kant tekeningen te maken, maar dat houdt U tegoed. Als voorlopig laatste opmerking over deze nogal breed uitgesponnen ontginningsgeschiedenis dit: De beschrijving geeft nauwelijks zekerheden, maar meer een keuze uit diverse mogelijkheden. Een en ander vraagt om commentaar en correcties, zodat het beeld vai onze ploeterende voorouders zich steeds duidelijker gaat aftekenen. Jan Keuken Dit kleine slootje langs de Niedorperweg vlak bij De Meet zou herinneringen kunnen oproepen aan een of ander beekj e Dat zou dan heel terecht zijn, want het kan gezien worden als een restant ytt van een moerasbeek die J eens de grens bepaalde I tussen Nw. Niedorp en Winkel. Mogelijk werd dit water naar zijn hoekig verloop zelf 'de Winkel' genoemd.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1989 | | pagina 30