yMyt /fy ïd/in lt/ó yyj f '"a# r; S?f~y yy - 7 - De aannemers van een dam of dammen zullen deze moeten opleveren uiterlijk op aanstaande donderdag 19 April op de boete van 6 gulden, dagh over dagh te verbeuren. Ook zullen de aannemers soo ras de voorn, sloot opgespeet en schoongemaakt sal zijn, de genoemde dammen op ordre van de heren bes teders wederom moeten schoonmaken en uijtwerken sonder deze te laten doorspringen op dezelfde boete van 6 gulden. Ook zullen de aannemers aanstonds ten genoege van de heren be- steders voor haar aangenomen werk moeten stellen twee suffisante borgen. De bedongen penningen zullen betaalt worden soo ras het werk volgens de condities opgemaakt en voltrokken is. Tenslotte moesten de aannemers voor veijlloon aan de bode voor elke dam 12 stuivers betalen. De dam bij de Rijd tegen de hornstijl hoekpaal? -achter de kerk van Winkel)werd door Dirk Coster aangenomen voor 27 0 0. Zijn borgen waren Jan en Maarten Smit. De dam in de Dijksloot werd gegund aan Jan Decker voor 20 0 Borgen waren Jan Backer en Gerrit Krab. Gerrit Krab was van 1754 tot 1786 molenaar op de molen van Jan Backer. Krab werd aangesteld op een jaarsalaris van 65. Geen vetpot dus; om nog een klein beetje beleg op het brood te hebben was een molenaar wel verplicht zich in droge zomermaanden te verhuren als los arbeider bij de boeren. Een andere mogelijkheid was om voor de polder sloot- en kaaiwerk te verrichten. Jan Smit mocht de dam bij Jan Backersmolen maken voor 15 0 0. Ook hier waren de borgen Jan Backer en Gerrit Krab. Bovengenoemde bedragen werden zonder boete-aftrek uitbetaald door de penningmeester van de Oosterpolder op 1 juni 1731. noten le. Archief v.d. Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp, invent.nr 245: register houdende de rekening van de smaldeling der gemeenschappelijke kosten 1672 - 1740 2e. Archief van de Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp, inv.nr. 314: stukken betreffende de aanbesteding van sloot- en krooswerk 1647 t/m 1809. Jan Smit nov. 1987

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 8