De restauratie van de Hervormde Kerk in Winkel is voltooid! Na enkele jaren van voorbereiding en vervolgens het daadwerkelijk restaureren is het dan nu toch zover. De werkzaamheden zijn vol tooid en de kerk is weer in volle glorie te aanschouwen. Winkel heeft er een gerestaureerd monument bij gekregen. Op het moment van schrijven van dit artikel moet het openings weekend nog plaatsvinden. Na de openingsceremonie voor genodigden op vrijdag, zal op zaterdag 19 december een culturele dag worden gehouden. De clubs en verenigingen uit het dorp worden in de gelegenheid gesteld zich dan te presenteren, immers het kerkgebouw is multi-functioneel geworden Ook de Stichting Historisch Niedorp zal met een voorlichtingsstand aanwezig zijn. In hetzelfde weekend zal het uit 1862 daterende orgel (zie ook inform.blad dec. '86 over de orgelmakerij Knipscheer) door Ad de Jong worden bespeeld. Zondag 20 december zal de eerste kerkdienst in de gerestaureerde kerk worden gehouden. grafstenen In een eerdere uitgave van ons blad heb ik al eens geschreven, dat er tijdens de restauratie een flink aantal oude grafstenen onder de bestaande houten vloer werden aangetroffen. Nadat de ligging van de stenen in kaart was gebracht zijn ze vervolgens schoon gemaakt en zo goed mogelijk ontcijferd. De lijst is samengesteld door dhr. J.C. Bossen Op een aantal stenen komen bij zonder e teksten voor, zoals: Hier is begraven Simon Dirck soon van Luittiwinckel sterf den 11 december 1650 Hier leyt begraven Guurtje Dirks Hem die in den Heere is ontslapen den 12 september 1778 in den ouderdom van 63 jaaren nog haar man Jan Slooff van den jaare 1747 tot 1790 schout en secretaris der steede winkel overleden den 6 maart 1795 in den ouderdom van 74 jaaren en 6 maanden Hier leyt begraven Tryn Jacob Mullers Dr Sy sterf anno 1607 de 14 december die moeder van Burret Pietersen Hier leyt begraven Cornelis Pietersoon Snijder Hij is in den Heer gherust op den 14en desember anno 1662 als merkteken op de steen: een schaar Geert Jans den huisvrouw van Reiner Clasen sterf den 27 ocktober 1637 Noch is Claes Rayners in den Heer gherust die soon van Geert Jans Hij sterf op den 13en july anno 1663 Hier leyt begraven CornelisKlaeszvan der Meulen in syn leven chururgyn hier tot winkel Hij is in den Heere gerust den 2 desember 1761 out zynde 34 jaar en bijna 10 maanden -oa=£> - V? *'i .Hv O

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 4