Voor het behoud van een aardig dorpsgezicht is het niet alleen van belang dat de bebouwing in grote lijnen blijft zoals deze historische gegroeid is. Allerlei details spelen een belangrijke rol, zoals b.v. de waterborden op de buitenste rij dakpannen. Als deze licht geschilderde planken in het dorpsgezicht perspectivisch verspringen levert dat een haast onmisbare bijdrage aan het geheel. Al of niet geschulpte windveren de afsluitplanken langs de bovenkanten van de gevels) krijgen langzamerhand weer de waardering die ze al eeuwenlang hadden, maar helaas toch even waren kwijtgeraakt. Het is ons wat dit betreft opgevallen dat L.N.M. v.d. Fluit de moeite heeft genomen het bovenaanzicht van zijn woning aan de Schulpweg 2 in deze zin te wijzigen en naar onze smaak: te ver beteren. Het ging misschien velen aan het hart, dat een karakteristieke kleine tuinderswoning in Winkel, links van het veilinggebouw werd gesloopt. Er is nu een woning neergezet met een groot aantal oud-hollandse kenmerken die het verlies doen vergeten. We wensen G.A.E. Veghel veel plezier met z'n bezit. H.G. Groot heeft aan het begin van Winkel een imposant landhuis laten bouwen op de plaats van een verbrande boerderij. De entree van het dorp is hierdoor aanmerkelijk verfraaid. Aan de Limmerschouw is een nieuwe woning te bewonderen van A. Dral. Ook hier werd veel aandacht besteed aan windveren en andere houten onderdelen als makelaars en goten. Zonder volledigheid na te streven willen we uit de losse pols wat pluimen uitdelen. Zo hebben we waardering voor de gave dakerker die C.P.Wester in zijn stolpboerderij aan het Molenpad in O.Niedorp aanbracht in het algemeen zijn later geplaatste dakerkers op stolpboerderijen nu eenmaal ondingen). Vrijwel iedereen die wel eens langs de kronkelige Westerweg rijdt zal de witgeschilderde woning van P.J. v.d. Stoop nr.33) waarderen die uitstekend in dit oude stukje landschap past. Met onze oorkonden zijn we niet erg scheutig. Dit jaar hebben we met algemene stemmen besloten er één aan P.A. Breddels te geven. We zijn zeer ingenomen met de wijze waarop hij de nieuwe brug voor zijn woning aan de Dorpsstr. (nr. 110) heeft vormgegeven. We willen o.a. wijzen op de knik,en de afwerking van de leuningen passend bij het hekwerk op het balkon). We hopen dat hij een voorbeeld mag zijn voor iedere brug bezitter die zijn mogelijk al te vlakke oversteek eens wil vernieuwen en verbeteren. Wie dan Pauls deskundige adviezen op prijs stelt, zal hem hopelijk weten te vinden. jkeuken Het huidige bestuur van de stichting: M. Aalbregtse H. Fijnheer MwJKuiper J. Keuken JSmit C. Wie dijk A. Wit Wetsteen sekretaris penningmeester/ wnd. sekretaris voorzitter Van donateurs wordt een bijdrage gevraagd van Opgave mogelijk bij voornoemde bestuursleden. Banknr3449.03.338. Westerweg 14 N.Niedorp Dorpsstr. 87 Winkel Terdiekerweg 1 N.Niedorp Zwagermanstr2 PJKorverstr5 Winkel Dorpsstr. 70 N.Niedorp Dorpsstr205 10,-- per jaar.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 3