- 1 - VERSLAG VAN DE SEKRETARIS Donateurs Kennelijk vallen onze activiteiten bij veel mensen in de smaak. Het aantal donateurs we spreken liever niet over contribuanten) benadert de 250. Dat is in vergelijking met andere historische verenigingen lang niet gek. In dit blad kunt U zien hoe de belangstelling over diverse plaatsen verdeeld is. Mochten er storende foutjes in voorkomen: onze excuses, en geeft U de gewenste correcties aan ons door. De torenklok in de Winkeler kerk. Op dit moment is men nog druk met de installatie bezig. De meeste bestuursleden hebben nog geen gelegenheid gehad ook maar iets van het bijzondere uurwerk te zien, zodat men niet van ons mag verwachten dat de toekomstige toegankelijkheid voor het publiek ons helder voor ogen staat. Er wordt gedacht aan passende informatieborden en mogelijke subsidie van b.v. het Zimmermanfonds (A.N.W.B.). Of een replica echt noodzakelijk en uitvoerbaar is kunnen we nu nog niet beoordelen. Overigens wordt er in dit blad nog de nodige aandacht besteed aan zowel de klok als de kerk. De Oosterweg. Het doet ons plezier dat dit weggetje, dankzij de ingeplante wilgen weer langzaam de oude wordt. De aangegane verplichtingen i.v.m. de schouw zijn niet gering. Twee maal per jaar zit er voor de amateurs zo'n 16 tot 18 uur zwaar handwerk in. De verbrede slootgedeelten leveren ons geen voordeel op. Juist daar blijkt de groei van waterplanten aanzien lijk te zijn toegenomen, vooral van het 'flap'dat zo zwaar aan de hark gaat hangen. Maar, zoals we in Westfriesland zeggen, het feit leit. Toeristische informatie. In elk geval zullen we iets op papier hebben voor het weer lente wordt. Er wordt aan gewerkt. Diversen Via de voorzitter is onze mening naar voren gebracht bij de reconstructieplannen t.a.v. de Dorpsstraat in N.Niedorp. Snoeiproblemen bij één van de meest markante oude bomen zijn onderwerp van gesprek geweest in overleg met eigenaar en gemeente Er is hulp geboden bij aanvragen van buitenaf om passend materiaal bij bepaalde historische studies. Lang niet altijd lukt het om de gevraagde informatie boven tafel te krijgen. Men vraagt soms foto's die we zelf maar al te graag in ons bezit zouden willen hebben De boekwerken van Baken over Winkel en N.Niedorp zijn nog steeds verkrijgbaar bij A. Wit Dorpsstr. 205 N.Niedorp voor 15, per stuk Waarderingen en Oorkonden Wat betreft de karakteristieke ijzeren hekken kan gezegd worden dat de familie Kort in Winkel zich heeft ingespannen om het (vooral tijdens de kermis) nogal geschandaliseerde hekwerk voor het huis van T. de Moor te herstellen. Daar zijn we bijzonder mee ingenomen. Het hek bij de ruinekerk van O.Niedorp zal ook opgeknapt worden. Gelukkig maar.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 2