- 27 - Een schoolreis in 1925 Aansluitend bij de artikelen van Aat Wit over de autobus ondernemingen hieronder een aardige foto van een schoolreis van de z.g. 7e klas uit N.Niedorp in 1925. Er wordt duidelijk gebruik gemaakt van één van de lijnbussen van de firma Keetman - Schoorl. Willem Keetman leunt kwasi achteloos tegen de motorkap maar geeft in feite onmiskenbaar aan dat hij de man is die de paardekrachten beheert en beheerst. In het midden tegen de zijkant van de bus zien we burgemeester A. Visser (met bril) die meester Veurman (naast hem) deze dag gezelschap gaat houden. Of het traditie was, dat de burgervader met de 7e klas op reis ging, is me niet bekend. Voor velen betekende de 7e klas het einde van hun schoolt ij d en daarom moest deze tocht ook iets bijzonders worden, niet zo maar een ritje naar Schoorl en Bergen. In dit geval was er gespaard voor een bezoek aan de Westerbouwing bij Arnhem. Mevrouw R. Grootes - Lodder was één van de deelneemsters. Op een enkeling na kon ze de gehele groep gemakkelijk thuisbrengen. Hier komen ze In de bus van links naar rechts: Trien Beers, Annie Koelemij Guurtje Eriks, Alie Kruif, Jans Fijnheer, Trien de Boer, Alie de Vries. Vlak voor de bus: Rinus Kaai, Willem Keetman, Gerrit Ott(+), Anton de Wit Nellie Schuurman, burg. A. Visser, meester Veurman, Anton Schuurman, Henk Bras en helemaal rechts de onbekende.. Links vooraan zittend: Gerrit Baken en Cor Bosman, iets naar achter Jaap Klare. Vervolgens Sien Strijbis, Joop Faus daar rechts achter Riet Lodder, naast Joop Faus Arie Oud, daarachter Nel v. Dam en daar weer achter Miek Zeeman en helemaal rechts Maap Floor(+). Met een zijn aangegeven waarvan bekend is dat ze zijn overleden. j.keuken

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 28