te verlenen. De vergunning werd verleend en de bezwaarschriften ongegrond verklaard. Samenwerkingsverband Op 27 april 1932 gaven Gedeputeerde Staten haar goedkeuring aan het verzoek een autobusdienst in werking te brengen vanaf Schagen via Haringhuizen, de Hooge Bieren, Moerbeek, 't Veld en Waarland naar Verlaat-Heerhugowaard-NoordDe aan vrage was gedaan door N.V. Hollands Noorderkwartier te Alkmaar. Hierin waren verenigd de firma's Kok-Tuinman en Wilken te Oudkarspel, Keetman en Schoorl te Winkel en G. Boon te Medemblik. Hieruit blijkt dat er reeds een samenwerkingsverband bestond tussen de autobus ondernemers. Het streven naar meer samenwerking bestond overigens al vanaf 1925. Een begrijpelijk initiatief want in de praktijk bleek overduidelijk dat de vele grote en kleine autobusondernemingen elkaar dusdanig beconcurreerden dat slechts weinigen een financieel gezonde levensvatbaarheid bezaten. N.v. HABO. De oprichting van de N.V. Habo was het resultaat van een streven naar samen werking tussen een aantal autobusondernemers. Over de juiste oprichtingsdatum zijn de meningen verdeeld, het komt mij in deze beter voor om de inschrijvings datum bij de Kamer van Koophandel in Alkmaar aan te houden en die was op 11 juni 1932. Op 11 januari 1933 werden de eerder door Gedeputeerde Staten aan onderstaande firma's verleende vergunningen ingetrokken, te weten van de firma's: Kok-Tuinman en Wilken te Oudkarspel; G. Boon te Medemblik; P. Deutekom Azn te Schagen; C. Pijper te Spanbroek; Keetman en Schoorl te Winkel; A. Spoor en E. Spaans te Harenkarspel. Op naam van N.V. Hollandse Autobus Onderneming - H.A.B.O. - gevestigd te Noord- Scharwoude werd aan de gezamenlijke busondernemers vergunning verleend tot het uitoefenen van autobusdiensten op de volgende trajecten: vanaf Schagen via Schagerbrug, Burgerbrug en Schoorldam naar Alkmaar en terug; vanaf Schagen via Oudkarspel naar Alkmaar en terug; vanaf Schagen naar Verlaat en terug; vanaf Schagen via Winkel, Aartswoud, Hoogwoud en Spanbroek naar Alkmaar en terug; vanaf Den Oever via WieringerwerfMiddenmeer, Aartswoud, Winkel en Verlaat naar Alkmaar en terug; vanaf Medemblik via Nieuw Almersdorp, Aartswoud, Hoogwoud, Verlaat, Oudkarspel en Schoorldam naar Camperduin en terug; vanaf Schagen via Kolhorn, Middenmeer, Slootdorp en Wieringerwerf naar de Oude Zeug en terug; vanaf Schagen via Tweewegen Wieringerwaard) en Slootdorp naar Den Oever en terug;

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 26