Later was onder andere de fam.ïaiboer nog gedurende vele jaren eigenaar/bewoner van de "Clara 's Hoeve". Vanwege haar historie en aandacht trekkende bouw zou het te betreuren zijn dat dit gebouw moet verdwijnen. In ons vorig info-blad heeft u kunnen lezen dat onze stichting zich zorgen maakte over afbraak van het pand. Wij hebben toen kontakt opgenomen met de afdeling monumen tenzorg van de provincie. Hier kregen wij te horen dat men in principe wel stappen wilde ondernemen om het pand te behouden maar dat de procedure geruime tijd in beslag zou nemen. Gelukkig was ook burgemeester Dijkstra bereid zijn best te doen om het pand te behouden. De eigenaar was van goede wil maar zag onoverkomenlijke financiële bezwaren» Een standpunt dat wij kunnen en moeten eerbiedigen. De burgemeester vernam, kort nadat de provincie was ingelicht, dat een bouwkundige van de Provinciale Waterstaat de boerderij had onderzocht Deze oordeelde dat er in de loop der jaren veel verbouwd was aan het pand en niet altijd zoals xvij dat graag zouden zien. De fundering is slecht evenals het pleisterwerk en gedeeltelijk de muren. Ook de kozijnen dienen gerestaureerd te worden. Dit alles betekent dat de kostenraming dusdanig hoog uitvalt, dat men voor een dergelijk bedrag een zeer mooie nieuwe woning zou kunnen laten bouwen. Overigens blijft het dan nog de vraag of het pand in aanmerking was gekomen voor plaatsing op de provinciale monumentenlijst Het zal duidelijk zijn dat restauratie financieel geen haalbare kaart is De fundering voor een nieuwe woning is reeds gelegd zie rechts op de foto terwijl de "Clara's Hoeve binnen afzienbare tijd zal worden afgebroken. Jammer, maar te begrijpen. Aat Wit.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 10