- 6 - De firma bezat drie autobussen met het was 4,80 meter, de breedte 1,75 meter. 13. Zie voor meer uitvoerige gegevens over en Schoorl" te Winkel. chassismerk "Ford". De lengte van de bussen Het aantal zitplaatsen per bus bedroeg deze onderneming bij de firma "Keetman Vereiste vergunningen en keuring van de autobussen. Het oprichten van een autobusonderneming was tot 1926 niet moeilijk. Vereist was de toestemming van de gemeentebesturen, indien de te rijden route over het grond gebied van de betrokken gemeenten kwam. Er kon dan ontheffing op het staanplaatsenverbod worden verleend. Als regel waren de gemeentebesturen daar vrij gemakkelijk in; zij hielden de portemonnaie gesloten, terwijl de inwoners profijt van de busdiensten hadden. Of de autobusondernemers een winstgevend bedrijf in stand wisten te houden, was een zorg die drukte op de schouders van de exploitanten. In de beginjaren van het personenvervoer was geen keuring van de bussen vereist. Het duurde tot eind 1924 voor de gemeentebestuurders van de beide Niedorpen en Winkel een "keurmeester" voor de openbare vervoersmiddelen benoemden in de persoon van de heer G. Bakker te Amsterdam. De "keurmeester" inspecteerde om de drie maanden de autobussen van de plaatselijke ondernemers, waarna het gemeentebestuur al dan niet een bewijs van goedkeuring afgaf. Werd een autobus niet in orde bevonden, dan moesten de gekonstateerde gebreken eerst worden hersteld, waarna een herkeuring volgde. Bij de inwerkingtreding van de wetswijziging op de openbare middelen van vervoer per 1 september 1926 kregen Gedeputeerde Staten de bevoegdheid deze zaken te regelen wordt vervolgd A. Wit Busonderneming Busker en Quaks onderhield een lijndienst vanaf de Moerbeek via Zijdewind, 't Veld, Waarland en Heerhugowaard naar Alkmaar. Bij de bus staat het bestuur van de leesbibliotheek te Zijdewind tijdens een dagje uit in 1931. Bij de bus staan, van links naar rechts: de heer en mevr. Hoebe, de heer en mevr. de Boer en de heer en mevr. Molenaar. Daar achter staan de heer en mevr. Van Trienen (schilder), vervolgens de heer en mevr. Schoen (kruidenier) en lot slot de heer en mevr. Bierman.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 7