- 2 - zouden alle grenspalen tussen genoemde ambachten er hetzelfde hebben uitgezien. We komen er nog steeds niet helemaal uit, omdat we a. met verschillende opvattingen herinneringen blijven zitten t.a.v. de afmetingen, en b. de wat ruwe schets allerlei vragen openlaat. Diversen Vanuit de stichting is er bemoeienis geweest met de nieuwe bruggetjes aan de Laagzijde in N.Niedorp. Er zijn vragen gesteld om mogelijke gemeentel ij ke b ij dragen bij noodzakelijke vervanging van historische elementen als b.v. houten goten of nokversieringen Er is met illustratief materiaal een bijdrage geleverd aan het jubileum van IJs en Volksvermaak. Het fotobezit van deze vereniging is in de archiefkluis van de gemeente opgeborgen en verder ter beschikking gesteld van onze stichting. Er is overleg gevoerd over een mogelijk permanente expositie ruimte in het gemeentehuis. Er is bemoeienis geweest met het uitbaggeren van de Voorsloot, en nog eens in 't bijzonder t.a.v. de sluisdeuren. De beschoeiingsproblematiek is aan de orde geweest. Het al of niet kappen van bomen langs de wegen is in bepaalde gevallen bij de gemeente ter sprake gebracht. We hebben wat suggesties gedaan i.v.m. het vijf-jaren plan van de gemeente. Zo hebben we aandacht gevraagd voor de brug over de sluis die naar onze smaak i.e.g. andere leuningen behoort te krijgen,maar hopelijk nog meer naar de oude stijl kan worden aangepast. Er is een poging ondernomen het z.g. Wittekruishuis te behouden (overigens zonder succes). We hebben ons voorgenomen wat foto's te nemen van Clara's Hoeve in de Groetpolder, in 't bijzonder van de grote kelder onder deze voormalige meekrapstoofMeekrapstoven werden vroeger gebruikt om de wortelstokken van de meekrapplant te drogen. Deze wortels werden daarna fijngestampt om er een kleurstof uit te halen. Vooral in Zeeland trof men nogal wat van deze bedrijven aan. De uitvinding van de synthetische anilinekleurstoffen zo'n 110 jaar geleden maakte een eind aan deze bedrijvigheid. De droogtorens of 'meestoven' werden of gesloopt of voor andere doeleinden gebruikt. In de Groetpolder werd het een indruk wekkend voorhuis van een boerderij. We hebben vernomen dat het karakteristieke pand in de nabije toekomst zal verdwijnen. De huidige eigenaar vindt het geheel te bouwvallig. (Overigens hebben vrijwel alle oude panden in de Groetpolder te 1 ij den van ernstige verzakkingen.) j.keuken

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1987 | | pagina 3