De tekst van het biljet luidde: Publieke Bestedingen van krooswerk onder Nieuwe Niedorp Molenmeesteren van d'Oosterpolder onder Nieuwe Niedorp, presenteeren in 't openbaar te besteden, het kroosen van de Klampsloot, Boomervaart, de Binnen en Bovenpadslooten, de Pompsloot en meer andere slooten in voorsz: polder als ord: 's jaarlijks gekroost werden. Item presenteeren Molenmeesteren van Kostverloren-polder te besteden, het kroosen van de Herbergsloot en meer andere slooten in voorsz. polder, die ordin: 's jaarlijks gekroost werden. Imands gadings hebbende, die kome op Saturdag den 2e September 1809 s avonds ten 6 uuren voor het Raadhuijs te Nieuwe Niedorp. Aanhore de conditiën en doe voordeel. Zeg het voort. De kroos-condities. - In 1729 lieten de molenmeesters van de Oosterpolder een aantal sloten uit- krozen. De condities en voorwaarden van deze openbare besteding waren de volgende "Het opkroosen en schoonmaken van de navolgende sloten in de Oosterpolder gelegen. Item het ophakken der wallen, mitsgars het Riet in de slooten staande, bij de gront af te scheren, en dat bij perken. Eerstelijks sullen de aannemers haare perken in voegen voorsz: moeten opgekroost en schoongemaakt hebben tot prijs van de Heeren besteders, uijterlijk op 9 october 1729, als wanneer de eerste schouw sal sijn, op de boete van voor ijder perk dat als dan niet ofte qualijk gemaakt is te verbeuren een gulden en voorts te beschouwen van agt dagen tot agt na dijkregt en op verdubbelende boete. En welks aangenomen werk op den derde schouwdag niet en is uijt de boete, soo sal men soodanigh werk tot laste van de gebrekige aannemers maken ofte doen maken De boode hout het 1e, 2e en 3e woord aan hem selven, wil niemand behalen ofte ook behaalt zijn. Het bedongen loon sal betaalt werden soo draa het werk opgenomen en voltrokken is. Laatstelijk sullen de aannemers aan de bode voor vijlloon van ijder perk moeten betalen zes stuijvers." Verdeling van de perken. Op papier werd een scheiding gemaakt tussen sloten die in de Oosterpolder onder Nieuwe Niedorp lagen en de sloten onder Winkel. Onder Nieuwe Niedorp werden de volgende te krozen sloten ingebracht: de sloot van de Veert aff tot een roed voorbij de pomp in de Winkelerwegh, en van 't steenen pijpje af tot aan 't pad. De aannemer is Paulus Baijksz. voor 6:0:0 (zes gulden, tien stuivers en 0 penningen) N.B. Een gulden was verdeeld in 20 stuivers en 1 stuiver was weer 12 penningen.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1986 | | pagina 13