VERSLAG VAN DE SEKRETARIS Oudheidkamer In ons vorige informatieblad werd medegedeeld, dat we de haalbaarheid van een klein museum of zogenaamde oudheidkamer zouden nagaan. Bijna elke historische vereniging die zich zelf respecteert blijkt vroeg of laat met dergelijke ideeen rond te lopen. Het vrijkomen van het voormalige raadhuisje in Winkel was bij ons het aangewezen moment om een en ander op uitvoerbaarheid te toet sen. We hebben ons uitgebreid laten voorlichten door de provin ciale museumconsulent van de Culturele Raad Noordholland (een hele mond vol Hij heeft ons er op gewezen dat veel oudheidkamers een nogal noodlijdend bestaan voeren. Aanvankelijk verheugen ze zich in een behoorlijke belangstelling; maar deze neemt snel af, omdat men de collectie dan wel kent. Men moet al iets heel bijzonders kunnen tonen om een toeristische trekpleister te zijn. Het is een ontmoedigende belevenis om in de weekends, vakanties en op erkende feestdagen dagelijks een handjevol bezoekers welkom te heten. Aan welke vrijwilligers kun je zoiets opdragen.. De kosten van zo'n onderneming liegen er ook niet om. Die hebben te maken met electronischebeveiliging, huur (of gederfde huur), inrichting, verwarming enz. In overleg met het Gemeentebestuur hebben we -zij het met spijt- het plan moeten laten varen.. Contact met andere historische verenigingen Op initiatief van onze grote broer Het Historisch Genootschap Oud West-Friesland heeft er een ontmoeting plaats gevonden met andere verenigingen op 14 april j.1. in Obdam. Alle vertegenwoordigers kregen de gelegenheid iets te vertellen over de eigen activiteiten. Wat meer contact tussen de actieve liefhebbers van de Westfriese historie kan heel positief werken: een uitwisseling van ideeen kennis en ervaringen. In de toekomst zullen er zeker weer ontmoetingsdagen worden georganiseerd De Oosterweg In het vroege voorjaar zijn met deskundige hulp van de Natuur- en Milieuvereniging Wierhaven de wilgen geknot. Men vond het noodzakelijk om nogal rigoureus in te grijpen Het is de vraag of een aantal oude bomen nog enige levensvat baarheid bezitten. We wachten af en zullen wel zien waar we mettertijd nieuwe moeten planten. Terwille van de vogels zullen we waarschijnlijk enkele min of meer uitgebluste exemplaren laten staan. De mensen van Wierhaven en de Vogelwerkgroep Niedorp stellen dat op prijs. De Dikke Paal Op de plaats waar de Westf riesedijkde Oude Provincialeweg en de Langereis (als weg) bij elkaar komen stond vroeger een forse houten grenspaal met enkele ingesneden wapens. Deze wapens

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1986 | | pagina 3