- 16 - BIBLIOTHEEK VAN DE STICHTING HISTORISCH NIEDORP Onlangs heeft het bestuur van onze stichting in de Niedorper een oproep geplaatst om boeken en geschriften over onze dorpen af te staan voor het vormen van een zgn. 'historische bibliotheek' Het kan daarbij gaan om boeken en geschriften die betrekking hebben op - het dagelijks leven in de dorpen N.Niedorp/ O.Niedorp, 't Veld/ Zijdewind, Winkel/ Lutjewinkel, en omgeving; - personen die in deze dorpen hebben gewoond; - bedrijven die in deze dorpen gevestigd zijn of waren; - verenigingen die een bijzondere plaats in deze dorpen innamen of nog innemen; - mooie verhalen van vroeger die verloren dreigen te gaan. De hierboven genoemde oproep heeft tot gevolg gehad, dat de volgende exemplaren in ons bezit zijn gekomen: Boek over de gemeente Niedorp; uitgekomen in mei 1966 en samengesteld door oud-burgemeester Baken Boek over de Gemeente Winkel; Uitgekomen in april 1970 en eveneens samengesteld door oud-burge meester Baken Gedenkboek 25-jarig bestaan van de Coop. Zuivelfabriek West- Friesland' te Lutjewinkel op 26 september 1941; Geschreven door Jan Mens in opdracht van het bestuur en met vele mooie foto's van de div. afdelingen van de fabriek. De veranderingen in een dorpsgemeenschap (N.Niedorp); Afstudeeropdracht samengesteld door Wim Rempt in april 1961. Het boek 'Vrijheid en persoonlijkheid'; Samengesteld in 1937 door Gé Nabrink, bevattende verspreide stukken geschreven door Ds. N.J.C. Schermerhorn 'De Westermolenaan de Oosterweg bij N.Niedorp; Geschreven door Jn. Smit in december 1973. 'Winkel in 1750'; Een door J. Baken geconstrueerd verhaal aan de hand van histo rische stukken N.Niedorp, O.Niedorp en Winkel in oude ansichten; Samengesteld door J. Blokker en A. Wit in 1972. 'Kent U ze nog... die van Winkel, O.Niedorp en N.Niedorp; samengesteld door Jn. Blokker in 1974, bevattende groepen personen met vermelding van de namen. 'Zo zag en zie ik Nieuwe Niedorp'; uitgegeven in november 1975 en geschreven door R. Rougoor 'Iets verteld over Zijdewind en 't Veld'; Samengesteld in september 1979 door G. van Wijk, in opdracht van de Coop. Rabobank 'Zijdewind-'t Veld' ter gelegenheid van van het 75 -jarig bestaan van de bank. 'Zo maar een dag in West Friesland met Piet Blaauwboer'; mooie Westfriese gedichten over de gewone dingen van het leven, geschreven door P. Blaauwboer. 'Winkel en Lutjewinkel, het verleden in foto's en verhalen'; samengesteld door Jn. Smit en H. Fijnheer en uitgegeven in 1981

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1986 | | pagina 16