het fluitekruid (toeters of kikkerbloemen) om de bomen verwilderd hadden. (Een praktische les in milieubeheer) De tweede schouw in oktober gaf geen reden tot klagen. Het is geen eenvoudig klusje om langs het af en toe wel zeer steile kantje van de Oosterweg alles be hoorlijk te onderhouden. Maar we zijn er aan begonnen en hopen het met een voldoende aantal vrijwilligers nog lang vol te houden. Oorkonde Met algemene stemmen gaat er dit jaar een oorkonde naar de heer H.A. Vethman uit Winkel. Hij heeft het aanzicht van zijn woning Bosstraat 58 op een prijzenswaardige manier veranderd en verfraaid. Zowel de evenwichtige verhoudingen als de kleur spreken ons aan. Het huis valt niet direct in het oog, maar ligt wat bescheiden naast de impo sante tuin van de voormalige notariswoning. Proficiat meneer Vethman Uw werk is een aanwinst voor het dorpsgezicht van Winkel. Trambaan Weere Op 28 september jongstleden was het trambaanproject aan de Weere in Lutjewinkel zo ver gerealiseerd dat de officiële onthulling door burgemeester Anker nog net kon plaats vinden voor het afsluiten van zijn ambtstermijn. Er zal nog wat werk verricht moeten worden aan het scherper afgrenzen van het talud Voor de openingsrede van de voorzitter zie men elders in dit blad. Provinciale Atlas Het Rijksarchief in Haarlem blijkt nogal geïnteresseerd te zijn in een aantal land schapsfoto's die door de heer A. Wit voor de verkaveling zijn gemaakt. Men beschikt wel over voldoende fotomateriaal van dorpen en steden, maar heeft wei nig van de voormalige onverkavelde landerijen. De foto's van de heer Wit zullen worden toegevoegd aan wat officieel heet: De provinciale atlas van Noord-Holland. Oudheidkamer Onze stichting onderzoekt momenteel de haalbaarheid van een eigen oudheidkamer in het voormalige raadhuis van Winkel. (Mogelijke belangstelling van het publiek, beheer van de collectie, kosten van verwarming, onderhoud, beveiliging, enz.) In ieder geval staat het gemeentebestuur niet onwelwillend tegenover het idee. Dat bleek ons bij een eerste bespreking. J. Keuken.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1985 | | pagina 4