Jan Silver zette zijn bakwagen naast de wagon en de kalveren konden zo de veewagon inlopen. Vader Flip Silver ging altijd te markten naar Purmerend. Als hij dan met het trammetje terugkwam dan stonden Piet Kant en Simon Pluister, twee rente nierende boeren, op hem te wachten met de vraag "hoe was het Flip, heb je nog wat verdiend? Nou, dat ging een paar maal goed, maar toen was Flip het goed zat en hij liep vanaf het station meteen door naar huis, onderwijl naar de nieuwsgie rige heren roepend "ga zelf maar naar de markt". Naast het marktgebouw in Winkel lag ook een dubbel-spoor voor het laden en lossen van veilingprodukten. Winkel had een houten wachthuisje evenals Nieuwe Niedorp aan de Dorpsstraat Aan de Paad richting Hoogwoud stond dan weer een 'blikken trommel'. Van ongelukken kan Jan Silver zich niets herinneren. Wel is het een keer gebeurd dat Piet Harder midden in de nacht z'n bed werd uitgebeld om de brug over de Ringsloot dicht te draaien, want uit de richting Barsingerhorn was door de stormachtige wind een wagon op drift geraakt zodat deze in de Ringsloot dreigde te storten. "Bij Piet Harder heeft m'n hond nog een keer een hermelijn gevangen. Bij de voordeur van Harders woning zat in de weg een rooster met stalen spijlen en eronder een diep gat waarin een hermelijn zat. De hond stond ontzettend te blaffen maar kon het diertje niet te pakken krijgen. Via de kelder van vrouw Harder kon ik de hond door een raampje onder het rooster laten, waarna hij de hermelijn snel te pakken had." Jan Smit.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1985 | | pagina 21