P!L2?ï?ï§2^??ïLi222_i_ 2.1 De stoomtram bij de Mientweg te Lutjewinkel. Onze stichting hoopt dit najaar het project min of meer te hebben afgerond. We hebben nog wat problemen met het hekwerk en het grind. Een passende gedenkplaat zal, als het mogelijk is, in ijzer worden uitgevoerd. De korenmolen. 0 Het doet ons veel plezier dat de 17 -eeuwse korenmolen "De Hoop" volledig ge restaureerd is. We zouden kunnen zeggen dat Oude Niedorp er "recht" op had na het verloren gaan van het karakteristieke kerkje. Behalve Rijk en Provincie heeft ook de gemeente Niedorp een financiële bijdrage geleverd. Het doet ons goed dat ons gemeentebestuur de betekenis van ons erfgoed erkent. Wij hoefden ons op geen enkele wijze voor het behoud van "De Hoop" in te zetten. J. Keuken. Als gevolg van de in de Verenigde Staten van Amerika in 1929 uitgebroken economische crisis kreeg ook ons land met een geldontwaarding en grote werkloos heid te maken. Een enorme daling van de landbouwprijzen op de wereldmarkt veroorzaakte in de land en tuinbouw een ware catastrophe Op de kleinere tuindersbedrijven moest van 's morgens vroeg tot 's avonds laat met hulp van de gezinsleden hard worden gewerkt om het hoofd boven water te kunnen houden Onder de arbeidskrachten, werkzaam in de land- en tuinbouw, nam de werkloosheid zienderogen toe, terwijl verschillende tuinbouwbedrijven in moeilijkheden kwamen te verkeren. Vooral de jaren 1933 en 1934 gaven een ongekende hoogte van de werkloosheid te zien Uitkeringen in de sociale sector, zoals we die thans kennen, waren nög onbekend; men was als regel aangewezen op de hulpvaardigheid van de medemens. Was de nood zo hoog gestegen dat het dagelijks voedsel en kleding niet meer konden worden aangeschaft, dan werd een beroep gedaan op bijstand door de armvoogdij of diaconie Deze instellingen hadden echter beperkte mogelijkheden en waren zeker niet in staat de financië'le noden op te vangen die ontstonden als gevolg van de crisis in de dertiger jaren.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1985 | | pagina 3