-9- Hoewel zo'n vergelijking op zich niet juist is, geeft het wel een indruk van de kwaliteiten die men aan Oudt toedicht. Zijn gezondheid laat momenteel wat te wensen over, maar het schetsboek komt nog bijna dagelijks op tafel en hij blijft zijn werkstukken produ ceren. In deze tijd van het jaar heeft hij weer zijn bezigheden met het maken en verzenden van de kerst- en nieuwjaarskaarten. Zijn zelfgemaakte kaarten zijn voor velen een gewild artikel. Onlangs heeft de heer Oudt zijn vijf en zeventigste verjaardag gevierd en hoewel hij in verband met zijn gezondheid naar Heiloo is verhuisd, blijven hij en zijn vrouw zich op de hoogte houden van hetgeen zich in de gemeente Niedorp afspeelt. Juist omdat veel mensen waardering hebben voor zijn talent en hij diverse nostalgische dorpsgezichten heeft vervaardigd, zullen in de uitgaven van de stichting "Historisch Niedorp" regelmatig van die tekeningen worden afgebeeld. Herman Fijnheer. NAGEKOMEN INFORMATIE VAN DE SECRETARIS. Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier wenst de wilgen aan de Oosterweg te verwijderen om de naastgelegen sloot gemakkelijk machi naal te kunnen schonen. Deze wilgen zijn er in het verleden waarschijnlijk juist geplant om over matige groei van waterplanten tegen te gaan. We zullen ons uiterste best doen om kaalslag te voorkomen. Een al te sterk domineren van een nieuwbouwwijk in het dorpsaangezicht is ook niet zo'n aantrekkelijk vooruitzicht. Dit levert nog een extra motief om ons standpunt door allerlei verenigingen voor landschappelijke bescherming te laten onderschrijven. Hopelijk met het gewenste gevolg.

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 1983 | | pagina 9