Oud Heiloo Welkom op de website van Historische Vereniging Oud Heiloo Start Nieuws Geschiedenis Oudheidkamer Beeldbank Organisatie Links Lidmaatschap Jeugdhoek Contact De vereniging is opgericht op 9 oktober 1974 Verenigingsgebouw: Oudheidkamer Heiloo* Bergeonstraat 30 Heiloo. De Historische Vereniging Oud Heiloo stelt zich ten doel de belangstelling voor en de studie van de geschiedenis van Heiloo te ontwikkelen en te stimuleren. Dit wordt mede gerealiseerd door de ontwikkeling en uitvoering van deze website. Het logo werd verder aangepast. (nettiquette) zijn opgesteld met een leesbaar lettertype. Een zoektocht naar een betrouwbaar en betaalbaar hostingbedrijf volgde, waarna alle inhoud via internet moest worden getransporteerd naar de website. In de jaren daarna volgden verbeteringen en uitbreiding van het aantal pagina's. Daarbij moesten de doelstellingen van de vereniging voor ogen worden gehouden. Rond 2013 werd steeds meer duidelijk dat de gebruikte software niet meer voldeed aan de moderne eisen van het internet, met name de veiligheidsaspecten. Er moest worden overgeschakeld naar de meest gebruikte programmeertaal 'WordPress'. Het voorbereiden op de computer was afgelopen en de website kon alleen nog worden bijgewerkt als men was ingelogd. Al het werk moest opnieuw worden gedaan. In 2014 kwam dit gereed. Hier kwam een nieuw aspect in beeld: de systeemsoftware en andere hulpmiddelen ondergingen updates of werkten zelfs bij kleine foutjes niet meer. Zorgvuldigheid was geboden. Desondanks is het tot nu toe gelukt de website onafgebroken en actueel online te houden: ook tijdens vakantieperiodes. Geleidelijk ging ook de beveiliging van de website een rol spelen. Kwaadwillenden proberen websites te hacken, ook die van de vereniging. Enige honderden pogingen per week zijn bijna 'normaal'. Om de vindbaarheid via zoekmachines, zoals bij voorbeeld Google, te bevorderen moesten de teksten en structuur (ook in het systeem) geschikt worden gemaakt. In 2016 veranderde de naam van de vereniging 'Oud Heiloo' geleidelijk in 'Historische Vereniging Heiloo'. Het logo werd hierop aangepast en voorzien van een subtiel onderschrift. De naamswijziging was namelijk nog niet officieel vastgesteld en lag soms gevoelig. In 2018 werd het museum op Landgoed Willibrordus betrokken en werden nieuwe logo's ontworpen voor zowel de vereniging als het museum. Ans Keijzer ontwierp hiervoor beide logo's. De presentatie ervan geschiedde tijdens de officiële opening van het nieuwe museum van de vereniging. Voor het museum werd een aparte website gebouwd om zo het museum te kunnen presenteren en vindbaar te maken op internet. Beide logo's staan hierop vermeld om de onderlinge verbondenheid te benadrukken. In 2019 moest ook de vereniging voldoen aan de wetgeving ten aanzien van de privacy en dit werd vervolgens verwerkt op de website. Het ledental groeide de laatste jaren gestaag en steeds meer leden beschikken over een e-mailadres. Een zoektocht naar een werkbaar en veilig systeem voor nieuwsbrieven volgde. Om technische en veiligheidsredenen werd gekozen voor een systeem dat niet werd gekoppeld aan de website om extra 36

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 38