Bronnen: Achterzijde met vijvertje. zich tot de Gemeente om aan te geven dat zij overwoog om het verzorgingstehuis 'De oude Pastorij' te sluiten. De accommodatie was sterk verouderd (te kleine kamers, geen eigen toiletten en douche, en geen eigen wateraansluiting) en zou niet meer voldoen aan de eisen, die volgens de nieuwe wet op de bejaardenoorden aan verzorgingshuizen zouden worden gesteld. Verder stegen de personele kosten zo zeer dat een verhoging van de verzorgingskosten onontkoombaar was. In vergelijking met andere Verzorgingstehuis 'De Oude Pastorij'. verzorgingshuizen, zoals 'De Loet' was dit niet realistisch. Verder nam de belangstelling voor 'De Oude Pastorij' sterk af, de wachtlijst droogde op. Het stichtingsbestuur maakte zich sterk voor het uitbreiden van verzorgingstehuis 'De Loet' met een vleugel om zo een mogelijkheid voor bewoners van 'De oude Pastorij' te creëren om daarheen te verhuizen. Dit kon worden gerealiseerd. 'De oude Pastorij' werd opgeheven. In oktober 1976 verhuisden de bewoners naar een nieuwe vleugel in verzorgingshuis 'De Loet'. Het oude pastoriegebouw kreeg diverse andere bestemmingen, zoals jongerenhuisvesting (HAT -eenheden) en een oudheidkamer van de Historische Vereniging Heiloo. In 2011 werd het oude gebouw van 'De Oude Pastorij' gerenoveerd. Tijdens deze verbouwing kwam de muurschildering, die in 1957 door de bekende kunstenaar Cor van Heeck was vervaardigd en die onder een dikke pleisterlaag was verdwenen, weer tevoorschijn. De muurschildering omvatte, zo is nog zichtbaar, specifieke thema's uit de historie van Heiloo. Tot zover de beknopte historie van het eerste verzorgingshuis in Heiloo. In de volgende aflevering zal worden ingegaan op een initiatief van de Stichting Woningcomplex voor Bejaarden. Spandoek in de tuin met de tekst: 'De Oude Pastorij gaat weg, dat moet, maar u bent welkom in de Loet'. Muurschildering van Cor van Heeck. Archief Historische Vereniging Heiloo en de Heilooer Cronyck Uitkijkpost Heiloo Regionaal archief Alkmaar I afwusmj I kwufcinwl KMI/lor Mul falttHWKlgJ 28

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 30