Minister Suurhoff opent 'De Oude Pastorij' eerste steen worden gelegd. Dit geschiedde op 1 september 1956 door oorspronkelijke initiatiefnemer, de heer Jan Rus sr. De Gebr. Kaandorp bouwden het complex in recordtijd. Dit was mede te danken aan het feit dat gedurende de winterperiode kon worden doorgewerkt. Het werk lag slechts 1 week stil door de vorst. Het Stichtingsbestuur zat in de tussentijd niet stil en trok personeel aan: Directrice: mevrouw C.M Hanegraaf van de Colff-Deerns uit Heiloo; Hoofd keuken: mevrouw A. Groen uit Alkmaar; en Hoofd huishouding: mej. N. Rus uit Heiloo. Uit de notulen van de vergadering van het Stichtingsbestuur van 20 april 1957 blijkt dat de directrice werd aangenomen op een salaris van fl. 325,- per maand, en dat de netto personeelslasten f 17.000 per jaar bedroegen. Al op 7 juli 1957 konden de 38 bewoners hun intrek in het eerste verzorgingstehuis te Heiloo, genaamd 'De Oude Pastorij' nemen. De eerste drie bewoners waren de dames Schrale, Glijnis en Harreveld. Verder kreeg ook echtpaar Zander (ouders van garagehouder Zander, die naast restaurant 'de Oude Herberg' woonden) een kamer toegewezen. Het stichtingsbestuur had inmiddels de bekende kunstenaar Cor van Heeck, leider van de lokale teken- en schildervereniging Tintoretto, benaderd met het verzoek om de eetzaal op te vrolijken met een muurschildering. Deze stemde hier mee in. De officiële opening van verzorgingstehuis 'De Oude Pastorij' vond op 22 september 1957 plaats door de toenmalige Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J.G. Suurhoff. Reeds een maand later vond het eerste feestje plaats, het echtpaar Zander-Kooy (van garage Zander) behorend tot de eerste bewoners vierden hun 50-jarig bruiloftsfeest. De exploitatie van 'De Oude Pastorij' was geen geplaveide weg. Er bleken tal van hobbels te moeten worden genomen. Zo moest bijvoorbeeld eind 1963 met hulp van juridische ondersteuning de waarnemend directrice worden ontslagen. De nieuwe directrice werd zuster Middelbeek. In 1964 achtte het Stichtingsbestuur het noodzakelijk dat de losstaande wasruimte zou worden gerenoveerd en dat deze in het verzorgingstehuis zelf werd opgenomen. De kosten van deze aanpassing bedroegen f 25.000. Zij wendde zich op 25 mei 1964 tot de Gemeente om goedkeuring hiervoor te verkrijgen. Het duurde meer dan een jaar voordat rijksgoedkeuring voor het voornemen afkwam en met de uitvoering kon worden begonnen. Nadat in 1966 in plan Oost het nieuwe verzorgingstehuis 'De Loet' in gebruik werd genomen moest de Heilooër Stichting voor de Bejaardenzorg meer en meer moeite doen om een rendabele exploitatie te realiseren en leegstand te voorkomen. In augustus 1973 richtte het stichtingsbestuur De openingshandeling van Minister Suurhoff. foto Dick Zuiderbaan: de eetzaal met muurschildering en kerstversiering. 27

Heylooer Cronyck | 2021 | | pagina 29